Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 26 d.


MIGRANTAI
VSAT vadas: pasiekta neteisėtų migrantų apgyvendinimo užkardose riba
BNS
BNS
Palapinių miestelis Pabradėje.

Pasiekta neteisėtų migrantų apgyvendinimo užkardose riba, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

„Visos užkaros šiuo metu užpildytos, teko ir šeštadienį, sekmadienį spręsti klausimą dėl šių žmonių apgyvendinimo, matome, kad kol kas galimybių perkelti neteisėtus migrantus iš sienos apsaugos tarnybos padalinių nėra, pavyko kol kas susitvarkyti, tačiau esame prie savo galimybių ribos“, – pirmadienį interviu Lietuvos radijui sakė R. Liubajevas.

Jis taip pat informavo, kad nuo vidurnakčio iki pirmadienio ryto sieną iš Baltarusijos kirto dar 109 neteisėti migrantai, o sekmadienį buvo pasiektas rekordas – 289 migrantai.

„Sekmadienis buvo tikrai labai karštas mums pasieniečiams, buvo sulaikyti 289 neteisėti migrantai, tai per visą laikotarpį nuo šių metų pradžios arba taip vadinamos migracijos krizės buvo rekordas“, – sakė R. Liubajevas.

Praėjusios savaitės duomenimis, pasieniečių užkardose buvo laikinai apgyvendinta apie 2 tūkst. iš Baltarusijos neteisėtai atvykusių migrantų. Praėjusį ketvirtadienį 380 jų buvo apgyvendinti Rūdninkų poligone, iš viso čia planuojama apgyvendinti 800 neteisėtų migrantų.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo beveik 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra keliasdešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 02 11:10
Spausdinti