Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 1 d.


TRANSPORTAS
VVT ir profesinei sąjungai pasiekus susitarimą, vairuotojų streikas Vilniuje stabdomas
BNS
Žygimantas Gedvila/BNS

Savivaldybės įmonei ketvirtadienį pasiekus susitarimą su „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profsąjunga, vairuotojų streikas sostinėje stabdomas.

„Geros žinios: vairuotojų streikas stabdomas. Dėkoju abiem pusėms už pagaliau pasiektą susitarimą – Vilniaus viešojo transporto ir profesinės sąjungos vadovams“, – „Facebook“ pranešė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kad pasiekus susitarimą streikas stabdomas, BNS patvirtino ir Vilniaus viešojo transporto profesinės sąjungos vadovas Algirdas Markevičius.

Anot R. Šimašiaus, ketvirtadienį bus pasirašyta VVT darbuotojų kolektyvinė sutartis, dėl kurios suderėta praėjusį penktadienį. Ji įsigalios nuo sausio 1 dienos.

„Pilni autobusų tvarkaraščiai į miestą pradės grįžti jau nuo šio vakaro“, – sakė R. Šimašius.

Siekdama geresnių darbo sąlygų, profsąjunga protestavo pustrečios svaitės – nuo gruodžio 5-osios.

Pastaruoju metu derybose daugiausia diskusijų kėlė klausimai, susiję su užmokesčiu streikuojantiesiems.

Profsąjunga siekė, kad VVT apmokėtų pusę darbo užmokesčio streiko dalyviams. Tuo metu įmonė teigė to daryti neketinanti ir siūlė savo kompromisus.

Profsąjungos duomenimis, streike dalyvavo nuo 500 iki 550 darbuotojų.

VVT sostinėje aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Keleivių vežimo paslaugas vykdo dar du vežėjai – „Transrevis“, ir „Kautra“, jos keleivius veža įprastu grafiku.

2022 12 22 12:44
Spausdinti