Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


Vyksta visai ES reikšmingi Prancūzijos prezidento rinkimai
BNS
(AP nuotr.).

Prancūzijos prezidento rinkimų favoritas centristas Emmanuelis Macronas ir kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen sekmadienį rinkimuose tikisi laimėti šalies prezidento postą.

66 546 rinkimų apylinkės atsidaro 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku, ir dauguma jų užsidarys 19 val. (20 val.), tačiau Paryžiuje ir kituose didžiuosiuose miestuose rinkėjai galės balsuoti dar vieną valandą. Pirmųjų rezultatų galima tikėtis apie 19 val. 45 min. (20 val. 45 min.). Šie rinkimai yra svarbūs tiek Europai, tiek pasauliui. Prancūzija yra antroji didžiausia euro zonos ekonomika, pasaulinė ir diplomatinė sunkiasvorė, turinti veto teisę nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė. Atmosferą, laukiant antrojo rinkimų turo, smarkiai įkaitino kova tarp europietišką ir globalizavimo viziją propaguojančio E.Macrono ir prieš Europos Sąjungą ir NATO nusistačiusios M.Le Pen. Jeigu laimėtų M.Le Pen, toliau Vakaruose būtų krečiama pokarinė tvarka, kurią jau sudrebino britai, referendumu nusprendę trauktis iš Europos Sąjungos, ir amerikiečiai, išrinkę į Baltuosius rūmus Donaldą Trumpą.
Jeigu laimėtų M.Le Pen, toliau Vakaruose būtų krečiama pokarinė tvarka, kurią jau sudrebino britai, referendumu nusprendę trauktis iš Europos Sąjungos, ir amerikiečiai, išrinkę į Baltuosius rūmus Donaldą Trumpą
Prancūzijos prezidentas renkamas tiesioginiu balsavimu per vieną arba du turus. Šį sekmadienį vyksta antrasis turas, nes per pirmąjį nė vienas kandidatas nesurinko absoliučios daugumos. Nuo 1965 metų visus prezidentus prancūzai išsirinko antrajame ture. Per pirmąjį rinkimų turą E.Macronas pelnė 24 proc. balsų, o M.Le Pen – 21,3 proc. Tradicinės kairiosios ir dešiniosios partijos buvo eliminuotos per pirmąjį turą; taip įvyko pirmą kartą nuo 1958 metų Penktosios Respublikos. Pasibaigus rinkimams, naujasis prezidentas perims postą iš socialisto Francois Hollande'o; prisaikdinimo ceremonija turėtų įvykti gegužės 14 dieną. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 05 07 12:39
Spausdinti