Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.


COVID-19
Vyriausybė kol kas neplanuoja imtis ribojimų dėl COVID-19
BNS
Pexels

Koronaviruso atvejų skaičius auga, tačiau Vyriausybė kol kas neplanuoja imtis papildomų ribojimų, nes situacija ligoninėse yra stabili, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tikrai kol kas tokių pokyčių neplanuojame, nes, nors atvejų skaičius kyla, situacija tiek hospitalizacijos, ypatingai reanimacijos palatų, tiek ir mirtingumo rodiklių išlieka stabiliai žema“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad reanimacijos palatose dėl COVID-19 šiuo metu guli vienetai ir dažniausiai tie žmonės nebuvo pasiskiepiję.

„Kol kas matome reanimacijose vienaženklius skaičius, noriu dar kartą pabrėžti, kaip taisyklė labai aiškiai statistikos skelbiami duomenys rodo, kad tai yra žmonės, kurie nesiskiepiję nei karto“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė taip pat minėjo, kad artimiausiu metu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateiks rekomendacijas, ar siūlys antra sustiprinančia doze skiepytis vyresnio mažiaus žmonėms. Šiuo metu ja pasiskiepyti galima turintiems sunkių lėtinių ligų.

„Kol kas papildomų reikalavimų, kažkokių specialių sąlygų nustatyti Vyriausybės mastu neplanuojama. Manau, kad žmonės yra pakankamai apdairūs įvertinti savo riziką susirgti, treti metai, kaip pandemija tęsiasi, ir žmonės gali priimti sprendimus, kur būti su kauke, jeigu sveikatos būklė delikatesnė, kur iš viso vengti didesnių susibūrimų“, – reziumavo I. Šimonytė.

Statistikos departamento duomenimis, pirmadienį buvo nustatyti 1307 nauji COVID-19 atvejai, koronaviruso atvejų skaičius pastaruoju metu po truputį augo. Ligoninėse šiuo metu gydoma 119 COVID-19 sergančių pacientų, iš jų šeši – reanimacijoje.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų paaugo ir siekia 291,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat šiek tiek padidėjo ir šiuo metu siekia 45,6 procento.

Vasario pradžioje per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 1 mln. žmonių.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,9 proc. gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 07 19 13:52
Spausdinti