Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


PVM TARIFAS MAITINIMO SEKTORIUI
Vyriausybė nesvarsto mažinti PVM tarifo maitinimo sektoriui
ELTA
Dainius Labutis/ELTA
Finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Vyriausybė pozicija dėl PVM tarifo maitinimo sektoriui nesikeičia. Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, didžiąja apimtimi buvusios 9 proc. lengvatos naudą gaudavo greitojo maisto restoranai.

„Vyriausybės pozicija visuomet buvo nuosekli – nepritarti šios lengvatos pratęsimui, kuri buvo įvesta tik pandemijos ribojimų metu, suteikiant lengvatą tam verslui, kuris negalėjo veikti. Visuomet buvo siūloma atsisakyti lengvatos tuomet, kai pasibaigė ribojimai, tas ir buvo padaryta, Seimas apsisprendė, lengvata nebebuvo pratęsta“, – ketvirtadienį Seime Vyriausybės pusvalandžio metu teigė G. Skaistė.

„Vyriausybės pozicija visuomet buvo nuosekli, o pasinaudojo šia lengvata ir didžiąją apimtimi valstybės netekimai yra dėl greitojo maisto restoranų“, – aiškino ji.

Seimo „valstiečių“ frakcijos nariai siūlo nustatyti, kad maitinimo sektoriui vėl būtų taikomas lengvatinis 9 procentų PVM tarifas iki 2027 m. gruodžio 31 d.

Penktadienį prie Vyriausybės maitinimo sektoriaus atstovai vykdė protestą dėl šiuo metu esančio PVM dydžio. Nuo naujųjų metų grąžinus 21 proc. PVM sektoriui, protestuotojai reikalauja vėl pereiti prie 9 proc. tarifo.

ELTA primena, kad nuo naujųjų metų nustojo galioti lengvatinis 9 proc. PVM tarifas restoranų, kavinių ir panašių maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms ir išsinešti teikiamam maistui.

Finansų ministerijos atstovas Irmantas Mikulėnas yra tvirtinęs, kad nustosianti galioti PVM lengvata maitinimo sektoriui valstybės ir savivaldybių biudžetams atneš papildomus 140 mln. eurų.

Tuo tarpu Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) vadovė Evalda Šiškauskienė Eltai yra teigusi, kad nuo šių metų minimaliai mėnesinei algai (MMA) pakilus iki 924 eurų, ir sektoriui pritaikius standartinį PVM, kainos galėtų augti 22 proc.

2022 m. Vyriausybė siūlė PVM lengvatą maitinimo įstaigoms taikyti iki 2023 m. vidurio, tačiau Seimas nusprendė, jog ji galios visus metus. Dėl šio klausimo kilo ginčas valdančiojoje konservatorių partijoje, kadangi Vyriausybės pozicijai tuomet nepritarė tuometis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas. Galiausiai, jis buvo pašalintas iš partijos, paliko frakciją, galiausiai – ir Seimą.

Praeitais metais parlamento Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai siūlė lengvatinį 9 procentų PVM tarifą restoranų, kavinių ir panašių maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms taikyti neterminuotai. Seimui atmetus pasiūlymą, „valstiečiai“ inicijavo alternatyvą – lengvatinį 9 proc. PVM tarifą taikyti dar trejus metus – 2024–2026 m. Vis tik, jam taip pat parlamentas nepritarė.

2024 04 25 15:09
Spausdinti