Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 24 d.


GYNYBOS PRAMONĖ
Žinios dėl „Rheinmetall“ gamyklos Lietuvoje turėtų pasiekti po kelių savaičių
BNS
YouTube
Vokietijos koncernas „Rheinmetall“.

Pirmieji atsakymai dėl „Rheinmetall“ gamyklos galėtų būti pateikti po kelių savaičių, sako premjerė Ingrida Šimonytė, Vokietijos ginkluotės gamybos milžinei paskelbus apie planus Lietuvoje gaminti artilerijos amuniciją.

Ministrė pirmininkė pabrėžia, kad su įmone šiuo metu vyksta darbinės diskusijos, jose kyla iššūkių sprendžiant dėl gamyklos veiklos finansavimo bei vietos, kur ji galėtų būti pastatyta.

„Yra tikrai dar nemažai praktinio darbo. Labai džiaugsiuos, kad jei po Velykų daugiau mažiau techniniu lygiu būsime tuos klausimus aptarę. Duokite dar keletą savaičių, labai intenstyviai dirba ekonomikos ir inovacijų ministrė, ir Vyriausybės kanceliarija, ir visi kiti, kas yra susiję“, – pirmadienį Vyriausybėje po susitikimo dėl gynybos finansavimo žurnalistams sakė I. Šimonytė.

„Kyla iššūkiai spręsti, kaip bus finansuojama ta bendra veikla, kur ji (gamykla – BNS) turėtų būti“, – teigė ji.

Taip premjerė kalbėjo paklausta, ar valstybė galėtų kartu valdyti „Rheinmetall“ gamyklą, Vokietijos koncernui praėjusią savaitę pirmą kartą patvirtinus apie ketinimus investuoti Lietuvoje.

„Šitame etape niekas nesutarta, nes viskas nėra sutarta. Kai viskas bus sutarta, tada ir galėsiu pakomentuoti“, – teigė Vyriausybės vadovė.

„Tikrai džiaugsiuos, jei šitą procesą vainikuos susitarimas tarp Lietuvos ir įmonės“, – sakė I. Šimonytė.

„Rheinmetall“ Lietuvoje ketina statyti 155 mm artilerijos amunicijos gamyklą, apie tai praėjusią savaitę patvirtino įmonės vadovas, Vokietijoje pristatydamas 2023 metų bendrovės finansinius rezultatus.

Nors krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pasveikino būsimas investicijas, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad jokių oficialių sprendimų pasirašyta dar nėra, o abi pusės intensyviai dirba siekdamos susitarimo.

2024 03 18 13:07
Spausdinti