Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


KREPŠINIS
A. Sabonis tęs darbus krepšinio federacijoje
BNS
Fotobankas
Arvydas Sabonis.

Koronavirusui sujaukus krepšinio varžybų grafiką, Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomasis komitetas antradienį nutarė pratęsti federacijos prezidento Arvydo Sabonio kadenciją dar metams, o naują vadovą išrinkti po kitais metais vyksiančių olimpinių žaidynių.

„Ir prezidentas sutiko tęsti darbus, ir Vykdomajame komitete buvo nubalsuota, jau viskas patvirtinta“, – BNS sakė LKF atstovas spaudai Vaidotas Zajarskas. A. Sabonio antroji kadencija poste turėjo baigtis rugsėjo pradžioje. Ataskaitinės-rinkiminės konferencijos metu turėjo būti pristatytos ne tik ataskaitos, tačiau išrinktas ir naujas vadovas.

Tačiau antradienį nuspręsta rugsėjį rengti tik ataskaitinę konferenciją, naujo šalies krepšinio vadovo rinkimus perkelti į kitus metus. „Ataskaitinė-rinkiminė konferencija jau vyks po olimpinių žaidynių kitais metais, tada ir rinksime prezidentą“, – teigė LKF atstovas spaudai.

Jis teigė, kad, pratęsiant A. Sabonio kadenciją, pasinaudota nuostata, kad federacijos prezidento kadencija baigiasi su olimpinio ciklo pabaiga. „Kadangi olimpinis ciklas šiemet nesibaigė, jis baigsis kitąmet, tai reiškia, kad yra galimybė, kad prezidento kadencija tęstųsi dar metus“, – sakė V. Zajarskas.

A. Sabonis antradienį Vykdomo komiteto posėdžio metu teigė, kad likti poste verčia situacija. „Situacija neeilinė, būtų negražu jei naujas kolega ateitų į tokią situaciją. Jam būtų sunku. Sutinku toliau tęsti pradėtus darbus ir tikiuosi, kad vyrų rinktinei pavyks patekti į olimpines žaidynes“, – pranešime spaudai teigė A. Sabonis.

Lietuvos krepšiniui jis vadovauja nuo 2011 metų spalio pabaigos, poste jis pakeitė ilgametį federacijos vadovą Vladą Garastą. Tokijuje šiemet turėjusios vykti olimpinės žaidynės pirmą kartą istorijoje dėl koronaviruso grėsmės buvo perkeltos į 2021 metus.

A. Sabonis septynis sezonus nuo 1995 iki 2003 metų žaidė NBA „Portland Trail Blazers“ komandoje. Jis yra tapęs olimpiniu čempionu su Sovietų Sąjungos komanda ir dukart iškovojęs olimpinę bronzą su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 09 16:18
Spausdinti