Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 27 d.

KARAS IR SPORTAS
Kai varžovus pakeičia priešai: geriausi Ukrainos sportininkai paėmė į rankas ir ginklus
Saulius Ramoška
Unian
Svarbiausia V. Klyčko kova.

Kiti su Rusijos agresija kovoja telkdami pasaulio paramą.

Karo niokojamos Ukrainos sportininkai žavi pasaulį neįtikėtinais rezultatais aukščiausio lygio sporto varžybose. Tuo pat metu Ukrainos sporto legendos, dabartinės žvaigždės ir jaunimas sporto inventorių keičia ginklais. Vieni sportinę aprangą į karinę persivilkę atletai liko šalyje, kiti grįžo iš užsienio ginti tėvynės.

Ukrainoje griaudint pabūklams šios šalies sportininkai negailėdami savęs kovojo Pekino paralimpinių žaidynių sporto arenose. Jose ukrainiečiai laimėjo 11 aukso, 10 sidabro ir 8 bronzos medalius. Jie užėmė antrą vietą bendroje valstybių įskaitoje ir pagerino visus nepriklausomos Ukrainos rekordus: užimtos vietos, aukso medalių skaičiaus, sidabro medalių skaičiaus ir bendro medalių skaičiaus.

Šalių įskaitoje Ukrainą aplenkė tik šeimininkė Kinija (18 aukso, 20 sidabro ir 23 bronzos medaliai). Tačiau Kinijai žaidynėse atstovavo 96, o Ukrainai – vos 20 sportininkų. Žaidynės vyko Rusijos agresoriams jau bombarduojant Ukrainos miestus.

2022 04 02 07:02