Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


PASAULIO FUTBOLO ČEMPIONATAS
Kataro pasaulio futbolo čempionato stadionų teritorijose uždrausta prekiauti alumi
BNS
Unsplash

FIFA ir Kataras penktadienį uždraudė prekiauti alumi aštuonių pasaulio futbolo čempionato stadionų teritorijose, taip stulbinamai pakeisdami alkoholio prekybos politiką likus vos dviem dienoms iki turnyro pradžios.

FIFA teigė, kad šis sprendimas buvo priimtas po „diskusijų“ su čempionato šeimininku Kataru – islamiška valstybe, kurioje griežtai ribojamas alkoholio vartojimas.

Tačiau ji nepateikė jokių netikėto sprendimo priežasčių.

FIFA pareiškime teigiama, kad alkoholis bus parduodamas tik sirgalių zonose, „pašalinant alaus pardavimo vietas iš Kataro 2022 metų pasaulio futbolo čempionato stadionų perimetro“.

Prieš pirmąsias sekmadienio rungtynes tarp Kataro ir Ekvadoro stadionuose jau buvo pastatyta dešimtys alaus palapinių.

Arabiška valstybė prognozuoja, kad į 29 dienas truksiantį turnyrą atvyks daugiau nei milijonas sirgalių, o FIFA yra sudariusi ilgalaikę rėmimo sutartį su alaus gamintoju „Budweiser“, kurį valdo bendrovė „AB InBev“.

„Turnyro organizatoriai vertina „AB InBev“ supratimą ir nuolatinę paramą mūsų bendram įsipareigojimui užtikrinti, kad 2022 metais Katare vyksiančio FIFA pasaulio futbolo čempionato metu visi būtų patenkinti“, – priduriama pareiškime.

Alaus ir toliau bus galima įsigyti stadionų VIP ložėse, pagrindinėje fanų zonoje Dohoje, kai kuriose privačiose fanų zonose ir maždaug 35 viešbučių bei restoranų baruose.

Anglijos ir Velso sirgaliams atstovaujanti Futbolo sirgalių asociacija kritikavo šį žingsnį ir teigė, kad tai rodo, jog organizatoriai „visiškai nesusikalba“ su sirgaliais.

„Jei jie gali pakeisti savo nuomonę dėl šio klausimo akimirksniu ir be jokio paaiškinimo, sirgaliams kyla suprantamas susirūpinimas, ar jie įvykdys kitus pažadus, susijusius su apgyvendinimu, transportu ar kultūriniais klausimais“, – sakoma jos pareiškime.

2022 11 18 15:40
Spausdinti