Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 16 d.


LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje – apie Olimpinio solidarumo paramą
LTOK
LTOK

Vilniuje vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu dar kartą patvirtinta principinė organizacijos pozicija dėl rusų ir baltarusių nedalyvavimo 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse bei aptarti Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo projektai.

Pasiruošimas Generalinės asamblėjos sesijai

Baigėsi kelis mėnesius trukęs nepriklausomas LTOK finansinis auditas. „Finansinės ataskaitos atspindi tikrą ir teisingą vaizdą“, – sakė auditą atlikusios UAB „PricewaterhouseCoopers“ įgaliota atstovė Justina Stašaitytė.

Audito ataskaita bus pateikta vasario 24 d. vyksiančioje LTOK Generalinės asamblėjos sesijoje.

LTOK Vykdomojo komiteto nariai taip pat nutarė Generalinei asamblėjai teikti dvi kandidatūras į LTOK narius. Tai – Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kulturos pedagogų asociacija (RIUKKPA). Tai organizacijos, skatinančios olimpizmo plėtojimą Lietuvoje ir glaudžiai bendradarbiaujančios su LTOK vystant bendrus projektus olimpinio švietimo srityje.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasidalino informacija apie sausio pabaigoje Italijoje vykusį Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) vykdomojo komiteto posėdį. Posėdžio metu didžiausias dėmesys buvo skirtas pasiruošimui šią vasarą vyksiančioms Europos žaidynėms. Didžiausias Europos sporto renginys Krokuvoje (Lenkija) vyks birželio 21 – liepos 2 dienomis.

EOK Vykdomasis komitetas skubos tvarka trečiadienį patvirtino paramą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiai Turkijai. „Išreiškėme užuojautą kolegai iš Vykdomojo komiteto nariui iš Turkijos Hasanui Aratui. Padėti Turkijos sporto bendruomenei likviduoti padarytą žalą buvo skirta 250 tūkst. eurų“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis

LTOK Olimpinio sporto direktorius Einius Petkus pristatė informaciją apie dalyvavimą Italijoje vykusiame Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje. Iš viso į Friulio-Venecijos Džulijos regione vykusį renginį vyko 18 sportininkų.

„Prieš festivalį LTOK iniciatyva visiems sportininkams „Affidea“ klinikoje buvo atlikta medicininė apžiūra, renginyje dirbs komandos gydytojas, padėsiantis ne tik traumų atvejų, bet ir supažindinsiantis sportininkus su atsigavimo būdais.

Iki praėjusių metų LTOK skirdavo lėšų į festivalį vykusių rinktinių baigiamosioms treniruočių stovykloms. Tačiau dėl pernai pasikeitusios olimpinio sporto finansavimo tvarkos ir visą sporto finansavimą perėmus valstybei to daryti nebegalime“, – sakė E. Petkus.

Para vienam dalyviui LTOK kainavo 120 eurų, tačiau apgyvendinimo sąlygos, tiek skirtingoms šalims, tiek ir Lietuvos rinktinės nariams buvo skirtingos.

„Didžioji Lietuvos komandos dalis gyveno Sapados miestelyje esančiame viešbutyje, kurio maitinimu nebuvome patenkinti. Kreipėmės į organizatorius, tačiau vis tiek teko ir patiems vesti sportininkus į greta buvusias kavines.

Vienas didžiausių iššūkių – dideli atstumai. Pavyzdžiui, nuo Udinės, kur gyveno čiuožėjai, iki Sapados – 1,5 val. automobiliu. Tačiau reikia pastebėti, kad pačios varžybos buvo labai gerai organizuotos, o trasos ir ledo arena – puikios“, – pasakojo E. Petkus.

„Tai savotiška repeticija prieš 2026 m. Milano-Kortinos žiemos olimpines žaidynes, kur atstumai bus dar didesni, o sportininkai aukštesnio lygio“, – pridėjo D. Gudzinevičiūtė.

Olimpinio solidarumo parama

LTOK Užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė pristatė tarptautinį moterų lyderystės sporte projektą „New Miracle“. LTOK inicijuotas projektas – iniciatyva prie kurios prisijungė dar keturi Europos nacionaliniai olimpiniai komitetai – Italijos, Latvijos, Estijos ir Slovakijos. Šios savaitės pradžioje projekto dalyvės iš keturių valstybių dalyvavo Bratislavoje (Slovakija) vykusioje pirmojoje tarptautinėje mokymų sesijoje, kurios pagrindinė tema – gerasis valdymas.

Šio projekto iniciatoriaus LTOK paraiška 2021 metais pateko tarp 315-os, laimėjusių Europos Sąjungos finansavimą įgyvendinimui. Iš viso buvo pateiktos 1107 paraiškos.

Ji taip pat pristatė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo finansuojamas programas ir galimybes sporto federacijoms, bei sportininkams. Olimpinio solidarumo finansuojamame federacijų veiklos tobulinimo projekte dalyvaus Lietuvos badmintono, laipiojimo, biatlono ir irklavimo federacijos. Prie techninių kursų treneriams projekto prisijungė Lietuvos plaukimo federacija.

Vykdomajam komitetui pristatyta Olimpinio solidarumo stipendija olimpiečių studijoms finansuoti. Iki 2024 m. pabaigos tam yra skirti 10 tūkst. JAV dolerių. Stipendijos bus skiriamos atsižvelgiant į sportinius rezultatus, norimą įgyti studijų laipsnį, 2021-2022 m. studijų rezultatus ir sporto federacijos rekomendaciją.

2023 02 10 11:41
Spausdinti