Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 16 d.


ŽAIDYNĖS
TOK viceprezidentas: Tokijo olimpiada „su COVID-19 ar be jos“ įvyks
BNS
Unsplash
Olimpinis simbolis.

Atidėta Tokijo olimpiada kitais metais įvyks nepriklausomai nuo koronaviruso pandemijos, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) viceprezidentas Johnas Coatesas, kuris šią olimpiadą pavadino „COVID-19 nugalėjusiomis žaidynėmis“.

Neskaitant pasaulinių karų, olimpinės žaidynės dar niekada nebuvo atšauktos ir J. Coatesas, kuris interviu davė telefonu, kategoriškai tvirtino, kad Tokijo olimpiada prasidės dabar paskirtu laiku.

„Ji įvyks su COVID-19 ar be jos. Žaidynės prasidės kitų metų liepos 23 dieną“, – sakė J. Coatesas, vadovaujantis TOK Tokijo žaidynių Koordinavimo komisijai. Žaidynių tema turėjo būti „Atstatymas“ po katastrofiško žemės drebėjimo ir cunamio Japonijos šiaurės rytuose 2011 metais, bet „dabar jos didele dalimi bus žaidynės, nugalėjusios COVID-19, šviesa tunelio gale“, sakė J. Coatesas.

Istorinis sprendimas atidėti 2020 metų olimpiadą buvo priimtas dėl pasaulį apėmusios pandemijos. Žaidynės dabar turi prasidėti 2021 metų liepos 23-iąją. Tačiau Japonijos sienos vis dar didele dalimi yra uždarytos lankytojams iš užsienio, o skiepų dar nebus mėnesius ar net ne vienus metus, tad netyla kalbos dėl to, ar išvis įmanoma surengti šią olimpiadą.

Japonų pareigūnai yra aiškiai pasakę, kad antrą kartą žaidynių neatidės. Kaip parodė neseniai atlikta apklausa, tik ketvirtadalis japonų nori, kad olimpiada įvyktų kitais metais. Dauguma apklaustųjų pritarė dar vienam žaidynių atidėjimui arba jų atšaukimui.

„Itin sunki užduotis“

Pasak J. Coateso, Japonijos vyriausybė nepaisydama „itin sunkios užduoties“ atidėti žaidynes metams „neatsisakė savo darbo“.

„Iki COVID-19 [TOK prezidentas] Thomas Bachas (Tomas Bachas) sakė, kad tai geriausiai parengtos visų laikų žaidynės, [kad] beveik vis objektai jau užbaigti,... kaimelis nuostabus, visas transporto organizavimas, viskas puiku“, – pabrėžė J. Coatesas. „Jos buvo atidėtos vieniems metams, tai buvo itin sunki užduotis kalbant apie visų objektų pakartotinį užtikrinimą... Maždaug 43 viešbučius turėjome pašalinti iš šių sutarčių ir iš naujo derėtis [laikotarpiui] po metų. Rėmimą teko pratęsti metams, transliavimo teises“, – sakė jis.

Didelei šio darbo daliai vykstant ar jau pasibaigus, buvo įsteigta darbo grupė skirtingiems 2021-ųjų scenarijams išstudijuoti – nuo sienų kontrolės poveikio sportininkų ir pareigūnų kelionėms iki galimybių varžybas stebėti žiūrovams.

Ši japonų ir TOK pareigūnų grupė pirmą kartą susitiko praėjusią savaitę. „Jų darbas dabar yra išstudijuoti visas atsakomąsias priemones, kurių reikės, kad žaidynės įvyktų“, – sakė J. Coatesas, kuris taip pat yra ilgametis Australijos olimpinio komiteto prezidentas. „Kai kurios šalys kontroliuos [COVID-19], kai kurios – ne. Todėl sportininkai atvyks iš vietų, kur tai kontroliuojama arba ne. Yra 206 komandos,... tad japonai imasi didžiulės užduoties“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 07 12:14
Spausdinti