Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


Tokijo olimpiada gali likti be žiūrovų
BNS
Scanpix
Metro stotis Tokijuje.

Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriai penktadienį perspėjo, kad yra pasirengę rengti žaidynes už uždarų durų, jeigu naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius augs, palikdami bilietus į varžybas įsigijusius žiūrovus nežinioje likus vos trims savaitėms iki žaidynių atidarymo. 

Prieš dieną ministras pirmininkas Yoshihide Suga taip pat užsiminė, kad žaidynės, jau kartą atidėtos dėl koronaviruso pandemijos, gali vykti be žiūrovų. 

Praėjusį mėnesį žaidynių organizatoriai nusprendė riboti žiūrovų skaičių iki 10 tūkst. vietos sirgalių arba pusės olimpinėse arenose numatytų vietų skaičiaus.

Tačiau vėl šoktelėjęs sergamumas COVID-19  Tokijuje sukėlė būgštavimų, kad žiūrovai gali išplatinti užkratą. Vyriausybė turėtų pratęsti dėl koronaviruso įvestus suvaržymus sostinėje.

„Epidemiologinė padėtis keičiasi kiekvieną dieną, iki šiol neaišku, kokia bus padėtis“, – sakė žaidynių organizacinio komiteto vadovė Seiko Hashimoto žurnalistams.

„Tačiau, žiūrint iš Tokijo 2020 žaidynių perspektyvos, žaidynės be žiūrovų yra viena iš galimybių, todėl galime būti pasirengę bet kokiai situacijai“, – kalbėjo ji.

Kaip praneša vietos žiniasklaida, kitą savaitę susitiksiantys olimpinių žaidynių vadovai aptars šį klausimą.

Pripažindama sporto sirgalių, kurie jau įsigijo bilietus į renginius, „nepatogumus ir susirūpinimą“, S. Hashimoto pasižadėjo „greitai“ priimti sprendimą.

Japonijoje COVID-19 protrūkis yra gana mažas, lyginant su kitomis pasaulio valstybėmis: šioje Rytų Azijos valstybėje užfiksuota maždaug 14,8  tūkst. mirčių, nors griežto visuotinio karantino buvo išvengta. Tačiau ekspertai perspėja, kad prasidėjus žaidynėms gali kilti nauja užsikrėtimų banga

Lig šiol dviem vakcinos nuo COVID-19 dozėmis paskiepyta per 11 proc. japonų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 02 15:04
Spausdinti