Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 1 d.


Evos Longorios aistra politikai
Davidas Rennie

Ispanakalbiai galėtų nulemti JAV prezidento rinkimų baigtį, tačiau balsuos ne visi. „The Economist“ Vašingtono biuro vadovas Davidas Rennie susitiko su žinomiausia ispanakalbe moterimi Holivude, kad išsiaiškintų, ko ji ketina imtis.

„Viskas prasidėjo nuo šios knygos. Ją perskaičiusi, parašiau autoriui, ir jis vėliau pakvietė susitikti“, – kaip susidomėjo politika, pasakoja Eva Longoria. Tai buvo „Okupuota Amerika“ („Occupied America“) – „čikanų“ tyrimams atsidavusio profesoriaus Rodolfo Acuños veikalas. Nuo XX a. penktojo dešimtmečio kairuoliškojoje JAV Vakarų pakrantėje šie tyrimai dar vadinami iš Meksikos kilusių amerikiečių studijomis. Jo knyga – tai apgalvotai grindžiamų teiginių šuoras, primenantis studentams apie šimtmečiais užsitęsusią kolonijinę priespaudą ir baltaodžių pranašumą. Susitikime R. Acuña pasiūlė E. Longoriai išklausyti savo paskaitų ciklo įvadą.

„Žodis „čikanas“ skambėjo neįprastai. Augau Teksase, kur vartotas terminas „teksanas“. „Čikanas“ taip pat turėjo pernelyg politizuotą atspalvį“, – prisimena aktorė. Paskaitos tik dar labiau pakurstė jos smalsumą. R. Acuña paragino kitą semestrą užsirašyti į „čikanų“ feministines teorijas gvildenantį kursą. „Taigi pradėjau lankyti „čikanų“ feminizmo ir „čikanų“ meno paskaitas, – tęsia E. Longoria, kuri tuo metu filmavosi ilgiausiai pasaulyje rodytame TV seriale „Nusivylusios namų šeimininkės“. – Kelionė iš filmavimo aikštelės į universitetą trukdavo valandą, nuo 19 iki 22 val. sėdėdavau auditorijoje, o 6 val. ryte jau stovėdavau prieš kameras. Namų darbus atlikdavau filmavimo aikštelės užkulisiuose.“

Net ir šiandienėje Holivudo aplinkoje, kur liberaliosios politikos išmanymas ir aktyvi visuomeninė veikla yra kone privaloma, E. Longoria išsiskiria iš kitų. Nuo 2004-ųjų ji viešai remia Demokratų partijos kandidatus į JAV prezidento postą. 2012 m. aktorė buvo viena prezidento Baracko Obamos perrinkimo kampanijos pirmininkių. Ji sakė kalbą Demokratų nacionaliniame konvente. Pačiame kampanijos įkarštyje E. Longoria per vieną dieną kreipėsi į septynių Floridos miestų gyventojus.

2017 01 02 17:11
Spausdinti