Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


Ilgas kelias iš Kinijos į Jungtines Valstijas
Brookas Larmeris

Kai mokykloje viską kali mintinai, kaip susikurti tobulai nudailintą asmenybę, kuri sudomintų geriausias JAV aukštąsias mokyklas? Apie kinų moksleivių patirtį pasakoja Brookas Larmeris.

Kinijos liaudies išlaisvinimo armijos vyresniojo pulkininko dukra Ren Futong visus 17-a savo gyvenimo metų praleido už aukštų karinės bazės sienų šiaurinėje Pekino dalyje. Užsieniečiams įžengti į dalinio teritoriją draudžiama. Didžiulėje ginkluotų sargybinių ir žygiuojančių kareivių saugomoje stovykloje yra banko skyrius, maisto parduotuvė, savitarnos skalbykla.

Šiame anklave užaugusi mergina, prisistatanti Monicos vardu, mokėsi bekompromisio prisitaikymo ir paklusnumo, ištikimybės ir patriotizmo. Mokykloje slopinta bet kokia nepriklausoma mintis, neatitikdavusi teisingų atsakymų, kuriuos moksleiviai privalėjo išmokti egzaminams. Kaip sako Monica, taip siekiama visus suvienodinti.

Beveik visą vaikystę mergaitė stengėsi pateisinti aplinkinių lūkesčius. Ji atsisakė tapybos ir kaligrafijos, tapo klasės pirmūne. Mokslo deive praminta Monica geriausiai iš visų išlaikė valstybinį brandos egzaminą, bet giliai širdyje ėmė maištauti. Pasirengimas šiam žinių patikrinimui buvo itin skausmingas ir monotoniškas, todėl jai buvo baisu net pagalvoti, kad teks dar trejus metus ruoštis laikyti gaokao – įtampos kupiną valstybinį egzaminą, kurio pažymys (vienui vienas skaičius) lemia galimybę įstoti į vieną Kinijos aukštųjų mokyklų.

2017 01 02 17:56
Spausdinti