Palydovų svarba per didelė, kad jų nepaliestų žemiški konfliktai
Dažnai sakoma, kad kitąkart kilus karui tarp galingiausių pasaulio valstybių pirmas šūvis bus paleistas kosmose. Žemėje plintant konfliktui, dangaus skliaute pradeda ryškėti bloga lemiantys ženklai. Šalims intensyviai siekiant naujų pajėgumų kosmose, kai kurios taip pat formuoja pajėgas ir kuria ginklus kovoti už atmosferos ribų.
Sausio 28-ąją Iranas pranešė paleidęs tris palydovus. Vakarų šalys būgštauja, kad jie gali būti naudojami Irano balistinių raketų programoje. Rusijai užpuolus Ukrainą atverstas naujas karo kosmose skyrius. Bet amerikiečius labiausiai baugina Kinija, siekianti būti ne prastesnė už JAV danguje, o gal ir pralenkti. JAV generalinio štabo vicepirmininkas admirolas Christopheris Grady sako tiesiai: „Kosmosas mums tapo pačia svarbiausia karo kovų sfera.“
JAV generolai tyrinėja kosmosą iš Kosmoso vadovybės būstinės Kolorado Springse. „Sergėtojais“ save vadinantys naujojo tipo JAV kosmoso kariai Jungtiniame operacijų centre (JOC) stebi po maždaug 15 raketų paleidimų per dieną, nuo Ukrainos iki Irako ir Šiaurės Korėjos. Kartu jie stebi vis intensyviau leidžiamus palydovus, krūvas orbitose skraidančių atliekų ir į atmosferą grįžtančius objektus. O svarbiausia – dairosi, ar nėra pavojų.