Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 24 d.


NESUSTABDOMASIS
Ar gali E. Muskas nuskraidinti žmones į Marsą?
The Economist
NASA
Gyvenimas Marse gal ir egzotiškas, bet nelengvas.

Nesvarbu, pasiseks ar ne, jo bandymas pakeis JAV kosmoso programą

IQ redakcija rašo apie verslą, politiką, kultūrą ir kitus svarbiausius visuomenės reiškinius. Mes kuriame kokybišką ir išskirtinį turinį. Kviečiame mus palaikyti prenumeruojant mūsų žurnalą sau ar jums artimiems žmonėms mūsų prenumeratos svetainėje https://prenumeratoriai.lt/. Užsisakiusiems žurnalą metams – visas turinys iq.lt svetainėje nemokamas.

Yra žmonių įstatymai ir yra fizikos dėsniai. Pirmuosius galima pakeisti, pažeisti, nuo jų atleisti. Su fizikos dėsniais sunkiau.

Kalbant apie žmonių nuskraidinimą į Marsą, E. Musko laikomą pirmu žingsniu link tos planetos apgyvendinimo ir žmonijos išgelbėjimo, dėl žmonių įstatymų jam dabar nėra didelio reikalo jaudintis. Vyriausybės efektyvumo departamentas (DOGE) su E. Musku priešakyje nusiaubė aviaciją prižiūrinčią JAV tarnybą FAA, anksčiau kliudžiusią jo įmonei „SpaceX“. Be to, jis stovi greta JAV prezidento Donaldo Trumpo, kuris ne tik menkai paiso teisinių suvaržymų, bet ir aiškiai pasirašo E. Musko planus dėl Marso. Kalboje per inauguraciją prezidentas D. Trumpas pareiškė, kad metas amerikiečiams „eiti neabejotinu likimo nubrėžtu keliu siekti žvaigždžių, išsiunčiant JAV astronautus į Marso planetą, kad ten suplevėsuotų vėliava su žvaigždėmis ir juostomis“. Tai nebuvo vienintelis kartas. Po šešių savaičių tą patį siekį jis pakartojo per kalbą Kongrese.

2025 05 23 06:45
Spausdinti