Pagaliau Europa suprato turinti ekonominio augimo problemą. Irgi mat. Ar dabar ji gali rasti sprendimą? Buvusio Europos Centrinio Banko vadovo ir Italijos ministro pirmininko Mario Draghi, laikomo neoficialiu vyriausiuoju žemyno technokratu, rugsėjo 9-ąją paskelbta ataskaita kaip tik ir bandoma tai daryti. Beveik 400 puslapių dokumente M. Draghi pristato planą, kaip pertvarkyti Europos ekonomiką. Neseniai perrinkta Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen nusiteikusi pasinaudoti jo patarimu. Net bendrovių „Tesla“ ir „X“ savininkas Elonas Muskas, dažnai oponuojantis ES, plojo jo „kritikai“.
IQ redakcija rašo apie verslą, politiką, kultūrą ir kitus svarbiausius visuomenės reiškinius. Mes kuriame kokybišką ir išskirtinį turinį. Kviečiame mus palaikyti prenumeruojant mūsų žurnalą sau ar jums artimiems žmonėms mūsų prenumeratos svetainėje https://prenumeratoriai.lt/. Užsisakiusiems žurnalą metams – visas turinys iq.lt svetainėje nemokamas.
Tai dar viena ataskaita. Prieš tai buvo kita su bendrosios rinkos analize, kurią balandį paskelbė Enrico Letta, kitas buvęs Italijos ministras pirmininkas. Abiejų dėmesio centre – kaip padidinti Europos konkurencingumą. Autoriai nori skatinti inovacijas, didinti finansavimą rizikingesniems sumanymams ir išnaudoti Europos mastą suburiant fragmentuotas rinkas. Trumpai tariant, jie nori, kad Europa būtų šiek tiek europietiškesnė, ir tai bent tose srityse yra pageidautina. Keliami tokie klausimai: ar šalys turės noro matyti integraciją tokiuose jautraus pobūdžio sektoriuose kaip gynyba? Ar joms pavyks įveikti savimeilę nedidelių skirtumų srityje? Ar jos turės noro skirti reikiamas pinigų sumas?