
Vis dėlto iš pagrindų sumažintas reguliavimas dažnai prideda nemažai augimo
IQ redakcija rašo apie verslą, politiką, kultūrą ir kitus svarbiausius visuomenės reiškinius. Mes kuriame kokybišką ir išskirtinį turinį. Kviečiame mus palaikyti prenumeruojant mūsų žurnalą sau ar jums artimiems žmonėms mūsų prenumeratos svetainėje https://prenumeratoriai.lt/. Užsisakiusiems žurnalą metams – visas turinys iq.lt svetainėje nemokamas.
Agituodamas prieš rinkimus jis mojavo grandininiu pjūklu, taip rodydamas rimtą ketinimą nušnioti biurokratijos ir reguliavimo brūzgynus, kliudančius šalies ūkio pažangai. Turbūt įspūdingiau, kad jis kaip tarė, taip ir padarė. Lapkritį Argentinos prezidentas Javieras Milei leidiniui „The Economist“ sakė, kad 800 popierizmo mažinimo žingsnių jau atliko ir planuoja dar 3,2 tūkst. tokių „struktūrinių reformų“.
Jis ne vienas. Visame pasaulyje politikai, tiek dešinieji, tiek kairieji, renkasi dereguliavimą. Donaldas Trumpas sukūrė Vyriausybės efektyvumo departamentą (DOGE), vadovaujamą verslininko Elono Musko, kuriam pavesta sumažinti valstybės aparatą ir popierizmą. Be to, jis sukėlė sąmyšį valstybės tarnybos sektoriuje. Naujoji Zelandija pernai įsteigė „reguliavimo ministeriją“, kuriai piliečiai gali pranešti apie bet kokią „popierizmo problemą“. Europos Komisija sausio 29-ąją pasižadėjo didelėms įmonėms 25 proc., o mažoms 35 proc. sumažinti reikalavimus teikti ataskaitas.