Meniu
Prenumerata

pirmadienis, kovo 31 d.


„SCAM INC“
Internetinės aferos galbūt jau ne mažesnė rykštė už nelegalius narkotikus
The Economist
Shutterstock

Ir jų sparčiai daugėja.

IQ redakcija rašo apie verslą, politiką, kultūrą ir kitus svarbiausius visuomenės reiškinius. Mes kuriame kokybišką ir išskirtinį turinį. Kviečiame mus palaikyti prenumeruojant mūsų žurnalą sau ar jums artimiems žmonėms mūsų prenumeratos svetainėje https://prenumeratoriai.lt/. Užsisakiusiems žurnalą metams – visas turinys iq.lt svetainėje nemokamas.

Kaip nedidelio Kanzaso banko vadovas, buvęs Kanzaso bankininkų asociacijos pirmininkas ir buvęs JAV bankininkų asociacijos pareigūnas, Shanas Hanesas žinojo viską apie internetinių sukčių keliamą pavojų. Kaip šeimos žmogus, papildomai dirbantis vietos bažnyčios pastoriumi, jis nebuvo iš linkusiųjų pasielgti neapgalvotai. Kaip įžvalgiam investuotojui, jam nereikėjo greito praturtėjimo schemų. Vyras kaip tik nemažai užsidirbo prekiaudamas kriptovaliutomis. Bet jam kilo visokiausių administracinių sunkumų bandant pasiimti tuos pinigus iš Azijos ir reikėjo papildomų pinigų dokumentams sutvarkyti ir savo milijonams namo persivesti.

Per maždaug šešis mėnesius Sh. Hanesas į anonimines kriptosąskaitas pervedė ne tik savo santaupas ir vienos dukros mokslams universitete atidėtus pinigus, bet ir rezervines bažnyčios lėšas, taip pat apie 47 mln. JAV dolerių jo vadovauto banko „Heartland Tri-State“ pinigų. Bankas taip nukraujavo, kad buvo vienas iš vos penkių 2023 m. JAV žlugusių bankų. Tačiau, net pasirodžius FTB ir pareiškus Sh. Hanesui kaltinimus pinigų pasisavinimu, jam buvo sunku pripažinti, kad jį apdūmė. Dabar jis įkalintas, atlieka 24 metų laisvės atėmimo bausmę.

2025 03 07 06:45
Spausdinti