Didžiulių duomenų kiekių ir DI bumo sūkuryje ne juokais įsisuka supervalstybių varžybos
IQ redakcija rašo apie verslą, politiką, kultūrą ir kitus svarbiausius visuomenės reiškinius. Mes kuriame kokybišką ir išskirtinį turinį. Kviečiame mus palaikyti prenumeruojant mūsų žurnalą sau ar jums artimiems žmonėms mūsų prenumeratos svetainėje https://prenumeratoriai.lt/. Užsisakiusiems žurnalą metams – visas turinys iq.lt svetainėje nemokamas.
Nusadžajos technologijų parkas mažai skiriasi nuo kitų statybos projektų. Tai pramoninis sklypas Malaizijoje, Džohore, vos už penkiolikos kilometrų nuo Singapūro sienos. Tai šen, tai ten stovi kranai, sukrautos statybinės medžiagos. Bet išvaizda apgaulinga. Nusadžaja yra didžiulio, viename sparčiausiai augančių pasaulio regionų vykstančio duomenų centrų bumo centre. Ten galima pamatyti, kaip mūsų akyse vyksta skaitmeninis JAV ir Kinijos karas. Amerikiečiams vaizdas ne pats maloniausias. Didindamos karinių pajėgų buvimą Azijoje, JAV rizikuoja atsilikti skaitmeniniame fronte.
Varžomasi dėl fizinį interneto pagrindą sudarančių duomenų centrų, povandeninių kabelių ir laidynų kontrolės ir nuosavybės. Ryšių infrastruktūroje JAV dominuoja nuo Antrojo pasaulinio karo. Bet kontrolė pradėjo slysti JAV iš rankų. Remiantis analitikų Maximiliano Mayerio ir Yen-Chi Lu sudarytu sudėtiniu „skaitmeninės priklausomybės“ indeksu, kuriame vertinama aparatinė įranga, programinė įranga ir intelektinė nuosavybė, per praėjusį dešimtmetį Kinija įgijo daug daugiau technologinės autonomijos.