Mokslininkai ieško įvairiausių būdų apgauti mirtį
Michaelo Rae dienos kalorijų norma – 1,9 tūkst., t. y. 600 mažiau už rekomenduojamą. Pusryčių meniu: didelė salota, jogurtas ir „tiksliai suprojektuotas“ keksas. Iš šio vos 100 kalorijų šiuolaikinės gastronomijos stebuklo M. Rae gauna 10 proc. būtinų maisto medžiagų. Pietums – ankštinių daržovių troškinys ir dar vienas keksas. Vakarienė būna įvairi. Antai šiandien jis valgys pievagrybius su baklažanais ir šalavijais, užsigers nedidele taure raudonojo vyno. Jo racionas griežtas jau 15 metų.
Atrodo, kad ribojant kalorijas kai kuriems gyvūnams sumažėja vėžio ir širdies ligų rizika, pristabdoma nervų sistemos degeneracija, pailgėja gyvenimas. Kovos su senatve fonde Kalifornijoje dirbantis M. Rae mano, kad ribodamas kalorijas, – jei žmonėms galioja tas pats, kas graužikams, – jis gali laimėti 7–15 papildomų sveiko gyvenimo metų. Tai kol kas nepatvirtinta klinikiniais bandymais. Bet M. Rae teigia, kad gyvenančių kaip jis kraujo spaudimas – lyg dešimtmečių, o arterijos švarut švarutėlės.
Gali atrodyti, kad M. Rae minima „nepaprastai gera savijauta“ jau yra pakankamas atlygis už suvaržytus poreikius. Bet tokia mityba ir ilgesnis gyvenimas, kurio jis iš to tikisi, sykiu yra priemonė tikslui pasiekti. 45-erių M. Rae mano, kad netoli ta diena, kai sulauksime radikalių medicinos laimėjimų, kurie galėtų ne tik prislopinti, bet ir sustabdyti senėjimą arba pasukti procesą atgal. Jei griežtai skaičiuodamas kalorijas jis sulauks meto, kai galės pasinaudoti tokiais stebuklais, tuomet keli poreikių ribojimo dešimtmečiai gali duoti kelis papildomus amžius gyvenimo. Gal jam net pavyks pasiekti tašką, kurį senėjimo tyrimų labdaros organizacijos „Methuselah Foundation“ vadovas Dave’as Gobelis vadina „ilgaamžiškumo pabėgimo greičiu“, kai vidutinė gyvenimo trukmė kasmet padidės daugiau kaip metais. Anot jo, tai kelias į nemirtingumą ar bent jau pakenčiamą aproksimaciją.