Meniu
Prenumerata

trečiadienis, spalio 5 d.


AUTOMOBILIŲ PRAMONĖ
830 mln. eurų už „dyzelgeitą“ Vokietijoje
BNS
Pixabay

Vokietijos automobilių gamybos milžinė „Volkswagen“ (VW) penktadienį pranešė pasiūliusi 830 mln. eurų patenkinti kolektyvinį klientų Vokietijoje ieškinį dėl „dyzelgeito“ skandalo, susijusį su išmetamųjų dujų duomenų klastojimu.

Visgi siūlomas susitarimas su klientų grupe VZBV, atstovaujančia 400 tūkst. ieškovų pirmajame tokio pobūdžio kolektyviniame procese, nebuvo patvirtintas dėl ieškovų advokatų reikalavimų sumokėti jiems „neproporcingai“ didelį atlygį už suteiktas paslaugas, pranešė VW atstovas.

Pasak gamintojos, ieškovų teisininkai paprašė už savo paslaugas vienkartinės 50 mln. eurų sumos.

Kolektyvinis ieškinys yra vienas didžiausių prieš gamintoją pateiktų ieškinių po to, kai 2015 metais VW prisipažino visame pasaulyje pardavusi 11 mln. transporto priemonių su programine įranga, skirta sumažinti taršos rodiklius bandymų metu, nors realiomis važiavimo sąlygomis šie rodikliai yra didesni.

Ir nors dyzelinių automobilių pirkėjams Jungtinėse Valstijose buvo sumokėtos dosnios kompensacijos, vokiečių vairuotojai kol kas tokių kompensacijų negavo.

Be to, kolektyvinius ieškinius pradėjo teikti ir investuotojai, tikėdamiesi kompensacijų už VW akcijų vertės sumažėjimą iš karto po skandalo.

Minėtas skandalas bendrovei jau atsiėjo daugiau nei 30 mlrd. eurų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 16 14:26
Spausdinti