Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.


LIETUVA IR KINIJA
A. Armonaitė: prekyba su Kinija atsistatys
BNS
Irmantas Gelūnas/BNS
Aušrinė Armonaitė.

Nepaisant Lietuvos ir Kinijos santykių suprastėjimo po to, kai pernai Vilniuje buvo atidaryta Taivaniečių atstovybė, ekonomikos ir inovacijų ministrė teigia, kad Kinijos „visiškai eliminuoti neįmanoma“, o santykiai su šia komunistine šalimi „atsistatys“.

„Kinijos globaliame pasaulyje, kai visos mūsų vertės grandinės persipynusios, visiškai eliminuoti neįmanoma. Nepaisant to, kad tai komunistinė šalis, ji yra gerokai suinvestavusi į aukštąsias technologijas. Tikiuosi, kad prekyba su šita šalimi atsistatys“, – portalui vz.lt sakė Aušrinė Armonaitė.

„Lietuva ir ES daro veiksmus, kad tas įvyktų, bet čia daug kas priklauso ir nuo jų – juk ne Lietuva sau įsivedė sankcijas“, – pridūrė ministrė.

Lietuvos eksportas į Kiniją šiemet per sausį-rugsėjį sumažėjo 67 proc. iki 60,7 mln. eurų, o vien lietuviškos kilmės prekių – 81,5 proc. iki 25,7 mln. eurų, rodo Statistikos departamento duomenys.

Reaguodamas į Taivaniečių atstovybės atidarymą Vilniuje Pekinas apribojo diplomatinius santykius su :Lietuva ir blokavo šalies eksportą. Dėl to Europos Sąjunga šių metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).

Šiemet lapkritį Lietuva Taipėjuje atidarė prekybos biurą.

2022 11 30 11:08
Spausdinti