Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


ACHEMA
A. Armonaitė: stabdoma „Achema“ galėtų pasinaudoti 100 mln. eurų fondo parama
BNS
Žygimantas Gedvila/BNS
A. Armonaitė.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė sako, kad stabdoma Jonavos azoto trąšų gamintoja „Achema“ galėtų pasinaudoti šimtamilijoninio fondo parama. Aušrinės Armonaitės teigimu, tiek įmonei, tiek visam regionui galėtų būti skirta iki 100 mln. eurų paramos perorientuoti veiklą ir tapti labiau „žalia“.

„Trąšų gamintojai dabar persidėlioja planus ir gerai, kad įmonė yra susiplanavusi savo srautus, nes tai yra ne pirmas kartas, kai įmonė dėl tokių priežasčių laikinai stabdo veiklą“, – BNS trečiadienį sakė A. Armonaitė.

A. Armonaitės teigimu, įmonė šiuo metu galėtų pasinaudoti ministerijos administruojamu „Teisingos pertvarkos“ fondu, kurio paskirtis – padėti tokioms įmonėms, kaip „Achema“, perorientuoti savo veiklą ir tapti labiau žalia.

„Kiek žinau, „Achema“ yra pasiruošusi šiuo fondu pasinaudoti, o tai reikšmingos sumos – iki 100 mln. eurų, kurie galėtų būti skirti ir regionui, ir įmonei“, – sakė ministrė.

Teisingos pertvarkos fondas yra ES Sanglaudos politikos finansinė priemonė, teikianti paramą teritorijoms, kurioms kyla didelių socialinių ir ekonominių uždavinių dėl perėjimo prie neutralaus poveikio klimatui ekonomikos.

Didėjant gamtinių dujų kainai ir dėl to nevaldomai kylant trąšų savikainai, nuo praėjusio rudens ne visu pajėgumu dirbanti didžiausia Lietuvoje gamtinių dujų vartotoja „Achema“ pranešė, jog nuo rugsėjo 1 dienos laikinai stabdo veiklą.

Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus žiniomis, įmonė nedirbs mažiausiai tris mėnesius.

2022 08 24 14:12
Spausdinti