Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 25 d.


DEZINFORMACIJA
A. Pranckevičius: svarbu paneigti Rusijos dezinformaciją dėl „Kaliningrado blokados“
BNS
Erikas Ovčarenko/BNS
Kauno Palemono stotis.

Lietuvai svarbu paneigti Rusijos dezinformaciją dėl „Kaliningrado blokados“ ir nepasiduoti siekiui sukelti paniką, sako Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje (ES) Arnoldas Pranckevičius.

„Svarbu ne aiškinimasis Rusijai, o būtent paneigimas Rusijos dezinformacijos naratyvo, kad Lietuva neva vykdo Kaliningrado blokadą“, – LRT antradienį kalbėjo A. Pranckevičius.

Jis priminė ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio pirmadienį išsakytą patikinimą, jog sausumos tranzitas tarp Kaliningrado ir Rusijos nėra sustabdytas, kad toliau vyksta tiek keleivių, tiek nesankcionuotų prekių tranzitas ir kad „Lietuva jokių vienašališkų individualių ribojimų neįvedė, o tiesiog taiko ES sankcijas, ypatingai sankcionuotų prekių tranzitui“.

Maskvai reikalaujant, kad Lietuva nutrauktų dalies prekių tranzito geležinkeliais į Kaliningrado sritį draudimą, A. Pranckevičius pakartojo, jog draudimą tranzitu per Lietuvą gabenti plieno ir juodųjų metalų gaminius tarp Karaliaučiaus ir Rusijos numato savaitgalį pradėjęs galioti ES ketvirtasis sankcijų paketas. Sankcijas Rusijai ES įvedė dėl invazijos į Ukrainą.

Ambasadorius taip pat ragina nepasiduoti Rusijos spaudimui šiai grasinant imtis „veiksmų savo nacionaliniams interesams apsaugoti“.

„Nereikėtų pasiduoti Rusijos primetamam naratyvui ir tikrai nepulti nei į paniką, nei į kažkokį žodžių karą – reikia išlikti ramiems ir vieningiems, labai svarbus vieningas Europos Sąjungos balsas“, – kalbėjo A. Pranckevičius.

„Vakar informavau visų 27 valstybių ambasadorius apie situaciją, taip pat ir Europos Komisija, vyksta pokalbiai aukščiausiu lygiu, tikrai, šioje situacijoje Lietuva nėra viena“, – pabrėžė diplomatas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 21 10:54
Spausdinti