Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 24 d.


ENERGETIKA
„Achema“ laikinai stabdo veiklą
BNS
Erikas Ovčarenko/BNS

Dėl smarkiai išaugusių gamtinių dujų kainų ketvirtadienį veiklą laikinai stabdo Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“. Preliminariai planuojama, kad įmonė nedirbs iki gruodžio, tačiau gali būti reaguojama į pokyčius dujų ir trąšų rinkose.

Prieš savaitę bendrovė paskelbė, kad rekordinės dujų kainos tiesiogiai lemia produkcijos savikainą, o jos gaminamų trąšų kainos tampa nekonkurencingos, palyginti su JAV ir Rusijos gamintojų produkcija, todėl gamyba neapsimoka.

Bendrovė ketvirtadienį pradeda pasiruošimą ilgesniam kai kurios įrangos stabdymui, o dalis įrangos privalo veikti net ir sustabdžius gamybą.

Anot Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Andriaus Romanovskio, Achemos“ stabdymas liudija, jog energetinio karo sąlygomis verslas vienas negali išgyventi, todėl sprendžiant problemas turi prisidėti ir šalies valdžia.

„Labai bloga žinia, kad tokia svarbi, strateginė šalies įmonė stabdo veiklą, tai parodo, kad (...) net tokio dydžio įmonės nesugeba pačios susitvarkyti su iššūkiais, susijusiais su energetinių resursų brangimu. Akivaizdu, kad čia ir Vyriausybės turėtų būti žodis, tai beprecedentis atvejis, gyvename energetinio karo sąlygomis, šio karo verslas vienas negali laimėti“, – BNS sakė A. Romanovskis.

Laikinai sustabdžius veiklą dalis darbuotojų bus išleista į prastovas pusei mėnesio, dalis – mėnesiui, jiems numatoma mokėtis 40 proc. vidutinės algos dydžio išmokas.

„Achemos“ vadovas Ramūnas Miliauskas anksčiau patvirtino, kad maždaug 5 proc. darbuotojų planuojama atleisti.

„Sodros“ duomenimis, bendrovėje dirba apie 1250 darbuotojų

Didžiausia Lietuvoje gamtinių dujų vartotoja „Achema“ nuo praėjusių metų rudens dirba ne visu pajėgumu.

2022 09 01 08:43
Spausdinti