Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 3 d.


Alaus rinkai traukiantis, „Kalnapilio-Tauro“ grupę gelbsti nealkoholiniai gėrimai
IQ
(BNS nuotr.).

Besitraukianti alaus rinka mažino „Kalnapilio-Tauro“ grupės pelną, grupės vadovas Marijus Kirstukas dėl padidintų akcizų šiais metais prognozuoja dar didesnį kritimą. Kompensuoti praradimus planuojama didinant sulčių ir nealkoholinių gėrimų pardavimus.

„Kalnapilio-Tauro“ grupės, valdančios prekės ženklus „Kalnapilis“, „Tauras“ bei „Cido“, pajamos per metus augo 2 proc., nuo 52,6 mln. eurų iki 53,5 mln. eurų, tačiau ikimokestinis pelnas buvo 8 proc. mažesnis ir sudarė 883 tūkst. eurų. Bendrovės pajamas augino gaiviųjų gėrimų pardavimai, kurie per metus, skaičiuojant litrais, išaugo 47,5 proc. Alaus dalis bendruose produkcijos pardavimuose sumažėjo beveik 10 proc. „Pastaruoju metu alaus rinkoje dėl neigiamų demografinių tendencijų, tokių kaip visuomenės senėjimas ir gyventojų skaičiaus mažėjimas, jau keleri metai fiksuojamas rinkos susitraukimas. Praėjusiais metais jis siekė daugiau nei 6 proc.“ — teigia „Kalnapilio-Tauro“ grupės direktorius Marijus Kirstukas. Be minėtų prekės ženklų, kompanija dar atstovauja užsienio alaus gamintojus „Heineken“, „Krusovice“, „Sol“. Bendrovės praradimus sušvelnino ir išlaikyti įmonės rezultatus 2015 metų lygyje padėjo ir išaugęs eksportas. Per metus „Kalnapilio-Tauro“ grupė eksporto apimtis padidino 6,4 proc., daugiausiai į Rusiją ir Kiniją. Nepaisant teigiamų tendencijų, gaiviųjų nealkoholinių gėrimų rinka irgi traukėsi beveik 3 proc. „Sulčių ir nektarų kategorijoje fiksuojamas dviženklis kritimas, tačiau augo vandens kategorija. Ir nors gaiviųjų gėrimų rinkoje matome potencialą, tačiau veiklos diversifikavimas yra ilgalaikis procesas, kuriam reikia tinkamai pasiruošti“, — sako M. Kirstukas.

Kritikuoja valdžios strategiją ir planuoja atleidimus

Aptardamas šių metų planus „Kalnapilio-Tauro“ grupės vadovas teigia, kad didžiausią smūgį ir taip besitraukiančiai alaus rinkai suduos šiemet 112 proc. išaugęs akcizas alui. Ne mažiau žalos rinkai, anot jo, gali padaryti ir kitos valdžios svarstomos alkoholio prieinamumo ribojimo priemonės. Bendrovė šiemet planuoja mažesnes investicijas. „Kalnapilio-Tauro“ grupė, pernai į gamybos ir technologijų atnaujinimą investavusi apie 2 mln. eurų, šiemet apsiribos tik būtiniausiomis investicijomis, kurios sieks apie 0,5 mln. eurų. Įmonė taip pat greičiausiai atleis dalį darbuotojų, nors geriau įvertinti situaciją planuojama rudenį. „Garsiai apie tai nešaukiame, bet mažinsime darbuotojų skaičių, kai geriau matysis, kas atsitiko su rinka. Dabar spėliojama, kad ji trauksis 15-20 % procentų. Alaus gamyba yra labai sezoniškas verslas, todėl vasarą nesamdysime laikinų darbuotojų, o rudenį priimsime sprendimus pagal rinkos duomenis“, — teigia M. Kirstukas. Grupėje Lietuvoje iš viso dirba 295 darbuotojai. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
2017 03 28 17:29
Spausdinti