Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 15 d.


„AVIVA LIETUVA“
„Allianz“ už 2,7 mlrd. eurų perka „Aviva“ įmones Lietuvoje ir Lenkijoje
BNS
Fotobankas
„Aviva“.

Didžiausia Vokietijos ir viena didžiausių pasaulyje draudimo grupė „Allianz“ už 2,7 mlrd. eurų perka Didžiosios Britanijos gyvybės draudimo grupės „Aviva” įmones Lietuvoje ir Lenkijoje.

Šiuo sandoriu „Aviva“ baigia reikšmingą strateginį dalies verslų pardavimo etapą ir toliau koncentruosis į Jungtinės Karalystės, Airijos ir Kanados rinkas, teigiama bendrovės pranešime.

Sandoriui reikės gauti Lietuvos ir Lenkijos priežiūros institucijų pritarimus. Tikimasi, kad sandoris bus baigtas per vienerius metus.

„Verslų Lietuvoje ir Lenkijoje pardavimu baigiame aštuonis mėnesius trukusį mūsų verslo portfelio pertvarkymą. Pajamos iš visų sandorių siekia 7,5 mlrd. svaro sterlingų (8,7 mlrd. eurų). Tai mums leido žymiai sumažinti skolą ir įgalins generuoti reikšmingą grąžą akcininkams“, – pranešime sakė „Aviva“ grupės vykdomoji direktorė Amanda Blanc.

„Aviva“ teigimu, klientai įtakos dėl šio sandorio nepatirs, bendradarbiavimas su draudimo tarpininkais taip pat bus tęsiamas tais pačiais pagrindais. Bendrovių „Aviva Lenkija“ ir „Aviva Lietuva“ vadovybė bei darbuotojai lieka dirbti perduodamose įmonėse. 

„Aviva Lietuva“ pernai uždirbo 9,6 mln. eurų grynojo pelno – 9 proc. mažiau nei 2019 metais. Bendrovės pasirašytų gyvybės draudimo įmokų suma išaugo 6 proc. iki 55,9 mln. eurų, įmokos į jos pensijų fondus augo 3 proc. iki 69,8 mln. eurų, klientų turtas padidėjo 14 proc. iki 900,3 mln. eurų. 

Lietuvos banko duomenimis, „Aviva Lietuva“ pagal pasirašytas draudimo įmokas pernai valdė 19,2 proc. šalies gyvybės draudimo rinkos.

„Allianz“ grupė yra tarp pasaulio didžiausių draudimo ir turto valdymo grupių, turinti daugiau kaip 100 mln. klientų 70-yje pasaulio šalių. 2020 metais „Allianz“ gavo 140 mlrd. eurų pajamų ir uždirbo 10,8 mrld. eurų pelno.

Ž. Mačėnas: dalį „Avivos” verslo perkančiam „Allianz“ įdomi Lenkijos rinka

„Aviva Lietuvos“ dalis šiame sandoryje yra minimali, teigia investicijų bankininkas Žygintas Mačėnas.

„Pats sandoris tikrai nėra kažkoks netikėtumas, tai, kad „Aviva“ pardavinėja dalį savo verslų, nėra naujiena. Tačiau aš neabejoju, kad šiuo sandoriu „Allianz“ visų pirma perka „Aviva” verslą Lenkijoje, o verslas Lietuvoje tikriausiai net nebuvo svarstomas kaip sandorio objektas. Tai matosi ir iš užsienio žiniasklaidos pranešimų, kuriuose apie Lietuvą net neužsimenama“, – BNS sakė Ž. Mačėnas.

Pasak jo, galima spėti, kad sandoris apėmė Lietuvą todėl, kad 100 proc. „Aviva Lietuvos“ akcijų priklauso „Aviva“ grupės įmonei Lenkijoje. Pasak jo, dėl to bent jau artimiausiu metu sunku tikėtis ir didesnių su „Aviva Lietuva“ susijusių permainų.

„Šiuo atveju vienas draudimo gigantas dalį verslo permetė kitam gigantui. Tai, kad pasikeitė tavo akcininko akcininkas, tau iš esmės nieko nekeičia. Todėl manau, kad kažkokių pasikeitimų nebus, net ir pačiame pranešime spaudai parašyta, kad niekas nesikeis“, – svarstė Ž. Mačėnas.

Anot jo, permainų būtų galima tikėtis, jei „Allianz“ nuspręstų, kad Lietuvos rinka jam yra neįdomi ir ateityje bandytų „Aviva Lietuvą“ parduoti, tačiau šiuo metu apie tai kalbėti dar anksti.

A. Bakšinskas: „Allianz“ atėjimas neturėtų labai paveikti draudimo rinkos

Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas mano, kad galima tikėtis kai kurių teigiamų naujovių rinkoje, tačiau esminių pokyčių neturėtų įvykti. 

Artūras Bakšinskas atkreipė dėmesį, kad asociacijai priklausančių bendrovių akcininkai keitėsi ir anksčiau. 

„Kiekviena pertvarka įneša naujovių, tai tam tikri darbo organizavimo pakeitimai, matyt, bus, tačiau norėčiau pastebėti, kad tiek šita įmonė, tiek visos kitos mūsų įmonės jau yra keitusios akcininkus ir keitusios pavadinimus ir tikrai darbo kokybei nė vienu atveju tai neatsiliepė“, – BNS sakė A. Bakšinskas. 

„Manau, kad čia yra tiesiog niekuo neišskirtinis rinkoje dalykas – tas rinkos ekonomikoje nuolat vyksta. Tai mes tikimės, kad viskas bus gerai – tiek klientams, tiek darbuotojams, tiek ir Lietuvai su investicijomis“, – pridūrė jis. 

Pasak A. Bakšinsko, akcininkų pasikeitimas vargu ar turės didelės įtakos darbo kultūrai. 

„Nemanau, kad kažkokie esminiai darbo organizavimo skirtumai yra. Sakysime, pas mus gi „Ergo“ grupė irgi yra vokiečių kultūros apimtyje. (...) Pats darbo organizavimas iš esmės apibrėžtas tiek direktyvomis, tiek Lietuvos įstatymais, poįstatyminiais aktais, ir tas visoje Europoje iš esmės nesiskiria“, – kalbėjo asociacijos prezidentas. 

A. Bakšinskas mano, kad pagrindinis sandorio tikslas buvo būtent Lenkijos bendrovė. 

„Lietuvos „Aviva“ ir taip glaudžiai dirbo su Lenkijos „Avivos“ bendrove, be abejonės, kad Lenkijos rinka yra nepalyginamai didesnė, ir tam pirkime, be abejo, didesnis vaidmuo tenka šiai (Lenkijos – BNS) įmonei“, – sako A. Bakšinskas. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 26 13:36
Spausdinti