Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 27 d.


JAV TECHNOLOGIJŲ MILŽINĖ
„Apple“ pavyko teisme sumažinti Prancūzijos skirtą baudą 728 mln. eurų
BNS
Unsplash

Prancūzijos teismas JAV technologijų milžinei „Apple“ 2020 metais skirtą rekordinę 1,1 mlrd. eurų baudą ketvirtadienį sumažino daugiau kaip 700 mln. eurų, pranešė naujienų agentūros AFP informuoti šaltiniai.

Prancūzijos konkurencijos tarnyba šią baudą – didžiausią jos istorijoje – skyrė nustačiusi, kad JAV bendrovė darė spaudimą nepriklausomiems „Apple“ gaminių pardavėjams, mėgindama nukreipti pirkėjus į savo ir mažmenininkų, kuriems teikė pirmenybę, parduotuves.

Paryžiaus apeliacinis teismas persvarstė konkurencijos institucijos sprendimą ir sumažino baudą 728 mln. eurų, o tai reiškia, kad „Apple“ vis vien teks sumokėti 370 mln. eurų.

Konkurencijos tarnyba agentūrai AFP pareiškė, jog nagrinėja teismo sprendimą ir gali jį apskųsti.

Tuo tarpu „Apple“ pareiškė sieksianti, kad tarnybos sprendimas būtų panaikintas.

„Manome, kad [konkurencijos tarnybos] sprendimas turėjo būti visiškai anuliuotas ir planuojame kreiptis į Prancūzijos Aukščiausiąjį Teismą“, – nurodė bendrovė agentūrai AFP atsiųstame pranešime.

„[Konkurencijos tarnybos ] sprendimas yra susijęs su daugiau nei 10 metų senumo praktika ir net Prancūzijos konkurencijos tarnyba yra pripažinusi, kad ji nebetaikoma.“

Paryžiaus apeliacinis teismas agentūrai AFP pareiškė, kad jo sprendimas bus paviešintas penktadienį.

2022 10 07 13:12
Spausdinti