Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 26 d.


INVESTICIJOS
„Avia Solutions Group“ jos investicijų blokavimą Vilniuje vadina „raganų medžiokle“
BNS
Fotobankas

Aviacijos verslo grupė „Avia Solutions Group“ sako nusivylusi vyriausybinės komisijos sprendimu blokuoti jos investicijas Vilniaus oro uoste dėl galimos grėsmės nacionaliniam saugumui ir vadina tai „raganų medžiokle“.

Vyriausybės pozicijos rėmėjai sako, kad investicijos į strateginius objektus turi būti griežtai prižiūrimos, taikant transatlantinius kriterijus ir vertinant investuotojų ryšius su Rusijos ir Kinijos režimais. 

„Avia Solutions Group“ Vilniaus oro uoste norėjo rekonstruoti savo valdomą angarą, kur aptarnaujami ir remontuojami orlaiviai. 

Strateginių įmonių sandorius tikrinanti vyriausybinė komisija, kurioje dirba skirtingų ministerijų, teisėsaugos ir žvalgybos tarnybų atstovai, ketvirtadienį paskelbė nepritarianti tokiems planams, ši išvada bus teikiama tvirtinti Vyriausybei.

V. Ušackas: nustebino ir nuvylė

„Avia Solutions Group“ valdybos narys Vygaudas Ušackas teigia, kad įmonės valdomo angaro rekonstrukcija nekelia jokios grėsmės, o priekaištai dėl ryšių Rusijoje neturi pagrindo, nes grupė ir jos akcininkas Gediminas Žiemelis prieš porą metų pardavė akcijas Maskvos Žukovskio oro uoste.

„Mus, aišku, nustebino ir nuvylė, nes Vilniaus oro uoste buvome numatę investuoti nedidelę, 7 mln. eurų, sumą. Pagal išankstinę sutartį, „FL Technics“ ir toliau valdys sklypą iki 2053 metų, tai yra mūsų išnuomotas sklypas, angaras, kuriame vystome veiklą. Norėjome jį padidinti ir taip būtume sukūrę 200 didelės vertės darbo vietų“, – BNS penktadienį sakė V. Ušackas.

Jis teigė, kad įmonė šiuo metu Rusijoje generuoja tik 5 proc. pajamų. 

„Mūsų grupė veikia daugiau nei 70 pasaulio oro uostų, absoliuti dauguma – ES ir NATO valstybių oro uostai, kur mes esame pageidaujami, gauname leidimus, vystome verslą. Jeigu kažkas užsiiminėja raganų medžioklėmis, palieku tiems žmonėms spręsti. Mes darysime verslą ten, kur esame kviečiami ir laukiami, bet vystysime verslą ir Lietuvoje“, – teigė V. Ušackas.

L. Kasčiūnas: svarbu įvertinti ryšius

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sakė neabejojantis, kad vyriausybinė komisija priėmė pagrįstą sprendimą, įvertinusi investuotojo ryšius su nedraugiškomis Lietuvai valstybėmis.

„Lietuvoje veikia vienas stipriausių investicijų į strateginius objektus patikros mechanizmų visoje ES. Investicijos į strateginius objektus turi griežtai atitikti transatlantinius ir euroatlantinius saugumo kriterijus, neturėti ryšių su Rusijos, Kinijos ir kitais nedemokratiniais režimais, jiems artimomis interesų grupėmis“, – BNS penktadienį sakė L. Kasčiūnas.

„Neabejoju, kad Vyriausybės komisija atidžiai įvertino galimus potencialaus investuotojo ryšius su nedraugiškomis Lietuvos valstybėmis ar jų struktūromis bei priėmė pagrįstą sprendimą“, – pridūrė jis.

Tai ne pirmas kartas, kai Lietuvos valdžios institucijos dėl rizikos nacionaliniam saugumui blokuoja G. Žiemelio valdomų įmonių investicijas į strateginius objektus.

2015 m. vyriausybinė komisija nusprendė, kad grupės įmonės „FL Technics“ plėtra jo teritorijoje neatitiktų nacionalinio saugumo interesų. Lietuvos pasieniečiai dėl tos pačios priežasties yra atsisakiusi bendradarbiauti su sraigtasparnių ir lėktuvų remonto bendrove „Helisota“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 26 12:44
Spausdinti