Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


„BALTCAP“ EPOPĖJA
„BaltCap“ traukiasi iš mokyklos projekto Ukrainos Bučoje
ELTA
Žygimantas Gedvila/BNS

Privataus kapitalo fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ bendrovė „Nullus“ traukiasi iš mokyklos statybų Ukrainoje projekto, praneša „Verslo žinios“.

Šią informaciją portalui patvirtino lietuvių kapitalo verslo grupės „BT Invest“, prisidedančios prie projekto, vadovas Aivaras Karalius.

„Šiuo metu pagal Ukrainos teisės aktų reikalavimus ir procedūras rengiami „BaltCap“ antrinės įmonės „Nullus“ pasitraukimo dokumentai“, – „Verslo žinioms“ teigė A. Karalius.

2023 m. rudenį žiniasklaidai buvo pranešta, kad nuo karo nukentėjusiame Bučos mieste bus pastatyta Lietuvos visuomeninkų ir verslininkų finansuojama mokykla. Šiai mokyklai įrengti skirtą fondą – „Support Fund for Bucha School“, kuriam buvo planuojama sutelkti apie 18 mln. eurų, įsteigė „BT Invest“, „BaltCap Infrastructure Fund“ ir visuomenininko Olego Šurajevo „1K“ paramos fondas.

Mokyklą buvo planuojama atidaryti 2025 m. rugsėjo 1 d.

ELTA primena, kad privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“ kreipėsi į teismą dėl buvusio partnerio Lietuvoje Š. Stepukonio, lošimų bendrovės „Olympic Casino Group Baltija“ ir jos akcininkės Estijoje „OB Holding 1“, iš kurių bando prisiteisti 16,6 mln. eurų.

„BaltCap“ sutartį su Š. Stepukoniu nutraukė pernai lapkritį ir iškart kreipėsi į teisėsaugą po to, kai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai.

Įtariama, kad iš viso Š. Stepukonis galėjo pasisavinti apie 30 mln. eurų.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Aleksandras Nemunaitis tvirtina, kad Š. Stepukonis šiuo metu savanoriškais pagrindais kariauja Ukrainoje.

2024 02 07 13:53
Spausdinti