Vilniaus „blockchain" centre – pokyčiai. Jo vadovę Eglę Nemeikštytę keičia Justas Šireika, anksčiau konsultavęs finansinių technologijų įmones verslo strategijos, investicijų pritraukimo ir plėtros klausimais.
Naujasis „Blockchain Centre Vilnius“ (BCV) vadovas buvo paskelbtas per vakar vykusį metinį bendrovės renginį. Brėždamas savo viziją Justas Šireika akcentavo, kad svarbiausias tikslas – neužleisti pozicijų ir išlaikyti lyderystę Europoje. „Lietuva tarptautinei technologijų bendruomenei žinoma kaip atvira šalis, Centras jau pripažintas, lūkesčiai mums labai aukšti. Jaučiame poreikį specializuotoms verslo misijoms, vadovų mokymams, blockchain ir dirbtinio intelekto startuolių mentorystei. Tai bus mūsų prioritetinės kryptys“, – sako J. Šireika.
Sėkmingi metai
Prieš metus Vilniuje įkurtas BCV į strategiškai svarbų trikampį sujungė tokius centrus Australijoje ir Kinijoje, deklaravo ambiciją nešti Vilniaus, kaip Europos blokų grandinės sostinės vėliavą.
Vakar vykusiame metiniame Centro renginyje blokų grandinės technologijos taikymą tarptautinėje prekyboje susirinko aptarti blockchain technologijos ekspertai iš Pasaulio prekybos organizacijos, Europos Komisijos ir Parlamento, Lietuvos institucijų. „Blockchain centras tapo potencialių investuotojų ir startuolių traukos vieta. Lietuva tapo šių technologijų tiltu į Europą, o iš Europos – į visą pasaulį. Tarpininkaujant BCV Pasaulio ekonomikos forumas įtraukė Klaipėdos uostą į pilotinį projektą dėl blockchain panaudojimo logistikoje, kartu su Los Andželo ir Roterdamo uostais. Vertindama mūsų įdirbį, Europos Komisija pakvietė BCV tapti Tarptautinės blokų grandinės asociacijos steigėju kartu su tokiais pasauliniais aukštųjų technologijų gigantais kaip „IOTA“, „Airbus“, „Philips“, „SAP“ ir daugelis kitų“, – kalbėjo BCV vadovė E. Nemeikštytė.
2018 metais BCV padėjo pritraukti per 5 milijonus eurų investicijų, priėmė delegacijas iš 40 valstybių, suorganizavo daugiau nei 70 įvairaus formato švietėjiškų renginių, kuriuose savo patirtimi dalinosi per 170 technologijų ekspertų, verslo, politikos atstovų, investuotojų. O juos išklausė 6850 dalyvių.
„BCV tapo regioniniu naujų technologijų, ne tik blokų grandinės, lyderiu. Čia gimsta idėjos, mezgami kontaktai, susitinka lyderiai. Mes, BCV steigėjai, valdyba, nuo pat pradžių matėme galimybę tapti jauno, inovacijomis grįsto verslo inkubatoriumi ir akseleratoriumi. Antraisiais veiklos metais keliame tikslą, kad čia kurtųsi ir stiprėtų perspektyviausi regiono startuoliai. Todėl steigiame ankstyvos stadijos startuolių finansavimo instrumentą – Distributed Intelligence Fund. Kartu su BCV komanda padėsime blockchain ir dirbtinio intelekto technologijas vystantiems verslams išplaukti į naujus, tarptautinius vandenis“, – projekto viziją pirmojo BCV gimtadienio konferencijos dalyviams pristatė BCV Valdybos pirmininkas Paulius Kunčinas.
Konferencijoje dalyvavo Pasaulio prekybos organizacijos atstovė, tiesiogiai atsakinga už naujųjų technologijų praktinį taikymą tarptautinėje prekyboje. Pasak organizatorių, tai strategiškai svarbi tema Lietuvai, nes lietuviškas verslas jau žvalgosi veikiančių prototipų.
Įžvalgomis dalinosi ir Europos komisijos startuolių ir inovacijų departamento viena iš vadovių Helen Köpman, Lietuvos Respublikos Finansų ministras Vilius Šapoka, Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, vyriausia Pasaulio Prekybos Organizacijos analitike Emmanuelle Ganne, buvęs Estijos Ministras Pirmininkas Taavi Roivas. Renginyje dalyvavo daugiau nei 150 svečių: verslo, technologijų, inovacijų profesionalai.
Tarptautinis Blockchain centre Vilniuje įkurtas Europos parlamento nario, inovacijų eksperto, verslininko Antano Guogos iniciatyva. BCV Valdybai vadovauja ekonomistas Paulius Kunčinas. Valdybos nariai: buvęs Estijos ministras pirmininkas Taavi Roivas, blockchain technologijų kompanijos vadovas, Pillar Foundation vadovas Rob Gaskell, blockchain kompanijos NEM buvęs prezidentas Lon Wong, Audrius Jankūnas iš „Goldman Sachs“, rinkodaros ir marketingo profesionalas Žilvinas Pakeltis, techologijų ekspertas Vytautas Kašėta, „Oxford“ universiteto „Saïd“ Verslo mokyklos direktorius Atif Ansar.
Trumpai apie Justą Šireiką
Justas Šireika baigė vadovams skirtą finansinių technologijų programą Oksfordo universiteto Said verslo mokykloje (Jungtinė Karalystė), įkūrė vieną pirmųjų mobiliųjų žaidimų bendrovių Lietuvoje. Praeityje vystęs skaitmeninės reklamos ir kibernetinio saugumo verslus, pastaraisiais metais J. Šireika vadovavo finansinių technologijų konsultacinei bendrovei.