Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


Dvi superžvaigždės viename ringe
Julius Palaima
(AP nuotr.).

Vien iš mokamų televizijos transliacijų organizatoriai planuoja uždirbti 475 mln. dolerių

Kovinio sporto mėgėjai jau žino, ką veiks rugpjūčio 26-ąją. Tądien pasaulį sudrebins dviejų ekstravagantiškų atletų – mišrių dvikovų kovotojo, aštrialiežuvio airio Conoro McGregoro ir dar nė karto bokso ringe nepralaimėjusio amerikiečio Floydo Mayweatherio jaunesniojo – akistata. Išsipildžiusi svajonė išvysti šias dvi superžvaigždes viename ringe kovinio sporto mėgėjams taps gardžiausiu šių metų desertu. Kad aistros prieš Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje vyksiančią dvikovą pasiektų apogėjų, rūpinasi dar prieš mėnesį iki jos pradėto žiniasklaidos turo rengėjai. Los Andžele įvykusi pirma bendra kovotojų spaudos konferencija pradžiugino gerbėjus įprastiniu šou: šiurkščiu būsimų priešininkų apsižodžiavimu, žudančiais žvilgsniais ir provokuojančiais pažadais.

Būsimoji C. McGregoro legenda

29-erių airis C. McGregoras taps pirmuoju UFC (Ultimate Fighting Championship – Absoliutus kovų čempionatas) kovotoju, žengsiančiu į bokso ringą. Jis čia neturi jokios patirties, todėl lažybų tarpininkų ir sporto analitikų laikomas autsaideriu. Visgi nuvertinti šio ekspresyvaus, energija spinduliuojančio atleto nereikėtų. C. McGregoras yra bene garsiausia pastarųjų metų mišrių dvikovų žvaigždė, dabartinis UFC čempionas lengvo svorio kategorijoje nuo 66 iki 70 kilogramų ir buvęs čempionas puslengvio, arba plunksnos, svorio kategorijoje nuo 61 iki 66 kilogramų. Ne mažiau įspūdingas ir bendras jo pergalių (21) bei pralaimėjimų (3) santykis MMA kovose. C. McGregoras per kelerius metus tapo viso pasaulio dvikovų gerbėjų ikona dėl išskirtinio įvaizdžio, įkvepiančių kalbų ir išradingo oponentų įžeidinėjimo.
C. McGregoras per kelerius metus tapo viso pasaulio dvikovų gerbėjų ikona dėl išskirtinio įvaizdžio, įkvepiančių kalbų ir išradingo oponentų įžeidinėjimo.
Prieš bene svarbiausią savo kovą ringe C. McGregoras demonstruoja pasitikėjimą ir žada nugalėti F. Mayweatherį. „Jį nokautuosiu per keturis raundus. Atsiminkite mano žodžius. Judėjimas, galia, nuožmumas – jis to dar nėra patyręs“, – kaitino atmosferą sportininkas spaudos konferencijoje Los Andžele. C. McGregoro entuziazmo ir tikėjimo savo jėgomis gali pavydėti daugelis kovotojų. Milijonus užkrečianti airiška charizma, agresyvumas, mobilumas ir dinamika – taip būtų galima apibūdinti šį neabejotinai kovinio sporto legenda ateityje tapsiantį atletą. Prieš jį stos visiška priešingybė, atsargumą, kantrybę, dažnai nepatrauklų akiai gynybinį kovos stilių demonstruojantis F. Mayweatheris – dar nenugalėtas čempionas. Bet C. McGregoras jau yra nustebinęs visko mačiusius sporto apžvalgininkus, kai prieš porą metų nugalėjo brazilą José Aldo ir iškovojo UFC čempiono diržą svorio kategorijoje nuo 61 iki 66 kilogramų.

Paskutinis F. Mayweatherio kartas

F. Mayweatheris jaunesnysis laikomas vienu geriausių visų laikų pasaulio boksininkų. 40-metis gali pasigirti 15 pasaulio bokso titulų keturiose skirtingose svorio kategorijose. Nė sykio per profesionalo karjerą nepralaimėjęs amerikietis savo sąskaitoje turi 49 pergales. Nenuostabu, kad tokie pasiekimai davė ryškių finansinių dividendų jam ir jo agentams. Žurnalas „Forbes“ F. Mayweatherį paskelbė 2014 ir 2015 m. daugiausia uždirbusiu pasaulio sportininku, jo bendros gautos pajamos per karjerą siekia 1,3 mlrd. JAV dolerių, o jis pats dėl nuolat demonstruojamos prabangos ir meilės pinigams įgijo Money pravardę.
Žurnalas „Forbes“ F. Mayweatherį paskelbė 2014 ir 2015 m. daugiausia uždirbusiu pasaulio sportininku.
Nors apie karjeros pabaigą F. Mayweatheris paskelbė dar 2015 m., gavęs pasiūlymą susikauti su jaunesniu konkurentu rado motyvacijos paskutinį kartą grįžti į ringą. Galbūt jis tik nori nutildyti kritikus ir įtvirtinti savo, kaip vieno geriausių visų laikų boksininkų, statusą, o gal siekia dar pasipildyti sąskaitą. Nors abi kovotojų stovyklos pasirašė konfidencialumo sutartis, kurios neleidžia kalbėti apie jokius finansinius susitarimus ir galimą pelną, jau dabar galima prognozuoti, kiek susižers abu atletai. Įvairių sporto analitikų teigimu, dvikovos finansinė sėkmė priklausys nuo žiūrimumo ir populiarumo, o jo neturėtų stigti, žinant abiejų sportininkų žinomumą ir įtaką sporto pasaulyje. Bilietai į 18 tūkst. vietų „T-Mobile“ areną kainavo nuo 1500 iki 7500 JAV dolerių ir visi iššluoti akimirksniu, vos paskelbus oficialaus pardavimo pradžią. „Showtime“ televizijos transliacijos taip pat nebus pigios: už įprastos kokybės transliaciją sirgaliai turės sumokėti 90 JAV dolerių, už aukštos raiškos (HD) – 100 JAV dolerių. Vien iš mokamų televizijos transliacijų organizatoriai planuoja susižerti 475 mln. dolerių. Tai būtų panaši suma, kurią televizijos uždirbo iš 2015-ųjų gegužę vykusios filipiniečio Manny Pacquiao ir to paties F. Mayweatherio amžiaus dvikovos. UFC prezidentas Dana White’as suskaičiavo, kad C. McGregoras turėtų gauti 75 mln. JAV dolerių, ir vien ši kova padidintų jo pajamas keletą kartų. F. Mayweatheris į savo pilnas kišenes susižertų kiek daugiau nei 100 mln. dolerių.
2017 08 23 23:12
Spausdinti