Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


VERSLO IŠŠŪKIAI
E. Šiškauskienė: PVM lengvata aktuali daugiau nei 40 proc. viešojo maitinimo įmonių
BNS
Unsplash

Finansų ministrei pareiškus, kad 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata yra naudingiausia didelėms bendrovėms, pirmiausia greitojo maisto restoranams ir picerijų tinklams, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigia, jog lengvata aktuali daugiau nei 40 proc. viešojo maitinimo įmonių.

„Finansų ministrė pareiškė, kad PVM lengvata (...) nėra aktuali daugumai sektoriaus įmonių, nes tik greitojo maisto restoranai ir picerijų tinklai yra PVM mokėtojai. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys rodo, kad šis teiginys yra neteisingas. Nors sektoriuje dominuoja smulkios ir labai smulkios įmonės, daugiau nei trečdalis yra PVM mokėtojai“, - pranešime teigia E. Šiškauskienė.

Jos pateiktais VMI duomenimis, šiuo metu Lietuvoje veikia 6242 viešojo maitinimo įmonės, iš jų 2761 (44 proc.) yra PVM mokėtojos. 2019 metais tokių buvo atitinkamai 6124 ir 2390 (39 proc.).

„Kaip matome, PVM mokėtojų skaičius augo. Mūsų manymu, šią tendenciją paskatino PVM lengvatos inspiruotas įmonių noras išeiti iš šešėlio ir veikti skaidriai. Beveik neabejoju, kad lengvatos netekimas skaidrėjimo vektorių pasuktų atgal“, – sakė asociacijos prezidentė.

Tuo metu Mokesčių inspekcijos BNS pateikti duomenys rodo, kad maitinimo įmonių, pateikusių metines pelno mokesčio deklaracijas, yra 4024, iš jų 2244 (56 proc.) – PVM mokėtojos.

VMI komunikacijos vadovė Rūta Asadauskaitė BNS teigė, kad jos ir E. Šiškauskienės pateikti duomenys skiriasi, nes pastaroji nurodė maitinimo veiklą deklaruojančių, o VMI – pelno mokesčio deklaracijas pateikusių maitinimo įmonių skaičių.

Ministrė Gintarė Skaistė trečiadienį teigė, kad daugumai įmonių PVM lengvata nėra aktuali. Ministrės teigimu, dauguma maitinimo, kultūros sektoriaus įmonių ar tokias paslaugas teikiančių fizinių asmenų nėra PVM mokėtojai. Pasak jos, didžioji dalis lengvatos naudos koncentruojasi tose įmonėse, kurios turi dideles apyvartas.

Ministrė taip pat atmetė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko teiginius, kad PVM lengvata aktuali 13 tūkst. maitinimo įmonių, kurių 99 proc. yra smulkus verslas.

VMI duomenimis, menine, bibliotekų, archyvų, muziejų ir kita kultūrine, sportine, pramogų ir poilsio veikla šiuo metu Lietuvoje užsiima 6408 įmonės, iš jų tik 208 (3,2 proc.) yra PVM mokėtojos.

2022 10 27 14:50
Spausdinti