Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 22 d.


EUROPOS SĄJUNGA
EK patvirtino 200 mln. eurų vertės paramą Lietuvos įmonėms
BNS
Pixabay

Europos Komisija (EK) antradienį patvirtino 200 mln. eurų vertės valstybės pagalbą įmonėms, nukentėjusioms nuo energetinės krizės, – jos galės pasinaudoti mokesčių lengvatomis.

Pagalba įmonėms bus teikiama kaip mokesčių atidėjimas ir atleidimas nuo palūkanų iki šių metų pabaigos.

Taip siekiama padėti Lietuvos verslui, kuris dėl karo Ukrainoje patiria veiklos sutrikimų, pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas EK narys Virginijus Sinkevičius teigia, jog tai bus reikšminga ir reali pagalba Lietuvos įmonėms. „Šiuo metu Lietuvos įmonės ir gyventojai susiduria su dideliais dujų, elektros, žaliavų ir maisto prekių kainų šuoliais, kurie pirmiausia susidarė dėl Ukrainoje vykstančio karo ir Rusijai įvestų sankcijų. Akivaizdu, kad šis ekonominis nestabilumas tęsis dar kurį laiką bei turės neigiamų pasekmių rinkai, todėl reikalinga valstybinė parama galinti padėti verslui išgyventi šį periodą“, – pranešime sakė V. Sinkevičius.

Šiai pagalbai skirta 200 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Parama negalės viršyti 250 tūkst. eurų vienai įmonei, užsiimančiai pirmine žemės ūkio produktų gamyba, 300 tūkst. eurų – žuvininkyste ir akvakultūra, ir 2 mln. eurų – visų kitų sektorių įmonėms.

2023 01 17 15:43
Spausdinti