Meniu
Prenumerata

sekmadienis, sausio 29 d.


KAINOS
Ekonomistai: gyventojų laukia spartesnis dalies prekių ir paslaugų brangimas
BNS
Fotobankas

Nuo liepos brangstant elektrai ir dujoms, gyventojų laukia ir spartesnis prekių bei paslaugų kainų kilimas, remdamasis ekonomistais praneša LRT radijas. 

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) viceprezidentas Marius Dubnikovas teigė, kad brangs dalis prekių, o tam įtakos turės visame pasaulyje brangstančios žaliavos, visų pirma, įvairūs metalai ir grūdai. 

„Galime pamatyti metų pabaigoje infliaciją viršijant 5 proc. ir tai jau žmonės pajus. Tai įvyks ne dėl to, kad pabrango elektra arba dujos, – įvyks dėl to, kad brangsta absoliučiai praktiškai visos žaliavos, tam tarpe ir žmogaus rankos, kurios brangsta labai stipriai“, – kalbėjo M. Dubnikovas. 

Lietuvos banko vyresnioji ekonomistė Laura Mociūnaitė sako, kad kainų augimas matomas jau dabar, o jį lemia ir po pandemijos išaugusi paklausa. Tendencijos matomos kirpyklų, kitų asmens priežiūros paslaugų kainose. 

„Medicinos, odontologijos paslaugos irgi yra reikšmingai paveiktos anksčiau apribotos tos pasiūlos ir tai, kad dabar turime nemažą paklausą šioms paslaugoms. Ir matome, kad kai kuriais atvejais prisideda prie paslaugų kainų padidėjimo“, – sakė L. Mociūnaitė. 

Jis prognozuoja, kad vis dėlto paslaugų kainų augimas turėtų būti laikinas ir „atslūgus tai perteklinei paklausai tas spaudimas paslaugų kainoms turėtų atslūgti“. 

BNS primena, kad Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje gegužę, palyginti su balandžiu, buvo 0,6 proc. mėnesio infliacija. Vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje didėja penktą mėnesį iš eilės.

Metinė infliacija (gegužę, palyginti su 2020 metų gegužės mėnesiu) siekė 3,6 proc., vidutinė metinė infliacija sudarė 1,2 proc. (balandį, atitinkamai, 2,5 proc. ir 0,9 proc.).

Elektra daugumai vartotojų nuo liepos brangs vidutiniškai apie 8 proc., o dujos namų ūkiams – 26-50 proc.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 09 10:05
Spausdinti