Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


EP akiratyje – lyčių lygybė: užtikrinti padėtų PVM lengvata?
Alfa.lt
Pixabay.com nuotr.

Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją dėl lyčių lygybės ir mokesčių, taip siūloma taikyti lengvatas moterų perkamoms paslaugoms ir prekėms.

Europarlamentarų dėmesį patraukė tai, kad nors kai kurie mokesčiai formaliai taikomi visiems vienodi, tačiau tai gali skatinti lyčių diskriminaciją. Portugalijos atstovė Marisa Matias atkreipia dėmesį, kad moterų užimtumas yra 12 proc. mažesnis nei vyrų, daugiau jų dirba ne pilną darbo dieną, o atlyginimo skirtumas siekia 16 proc., būtent dėl šių priežasčių, europarlamentarės nuomone, būtina lyčių klausimą įtraukti ir planuojant fiskalinę politiką.

„Lyčių nelygybė ES vis dar yra. Nors jau yra priimta daug rezoliucijų, kalbama apie ją, kokia ji yra tarp vyrų ir moterų, raginama su tuo kovoti, tačiau būkime realistai, kad būtų galima su tuo kovoti, lyties aspektas turėtų būti įtraukiamas į visas politikos sritis“, – sakė M. Matias.

Ji atkreipė dėmesį, kad dabartinė fiskalinė politika yra netinkama ir nesąžininga moterų atžvilgiu, nes būtinos higienos priemonės yra apmokestinamos taip tarsi jos būtų prabangos prekė.

Lyčių nelygybę mokestiniu pagrindu įžvelgia ir Didžiosios Britanijos atstovė Julie Ward. „Siaubinga, kad mūsų mokesčių sistemos vis dar nesubalansuotos lyties aspektu. Džiaugiuosi, kad šis pranešimas tinkamai atspindi moterų ir mergaičių problemą“, – emocingai kalbėjo J. Ward. Jos teigimu, reikia keisti PVM mokestį moterų higienos priemonėms, taip pat numatyti nemokamą jų dalijimą viešose vietose, nes tai, kad ne visoms moterims ir mergaitėms šios priemonės yra prieinamos žeidžia jų orumą.

Dėl lyčių lygybės klausimo Ispanijos atstovas Ernestas Urtasunas kritikavo vykdomą politiką, pasak jo, lygybės srityje elgiamasi labai baikščiai, prisibijoma drąsių sprendimų. „Pirmą kartą žvelgiame į tokį svarbų klausimą – mokesčius – ir pirmą kartą lyčių aspektas yra įtraukiamas į šio klausimo svarstymą. Tai labai svarbu, nes svarstoma, kaip bus skirstomi mūsų ištekliai, kaip jie bus išleidžiami. Negalima to daryti neįtraukiant lyčių aspekto ir dabar bus galima įgyvendinti labai ambicingą darbotvarkę, mūsų darbotvarkė iki šiol buvo labai baikšti“, – kalbėjo europarlamentaras.

Europos Komisija raginama parengti rekomendacijas, kaip įtvirtinti lyčių lygybę mokesčių politikoje.

Už rezoliuciją balsavo 313 europarlamentarų, prieš – 276, susilaikė – 88.

http://images.alfa.lt/33124/62/19.mp4

2019 01 21 12:19
Spausdinti