Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 17 d.


PAGALBOS RANKA
G. Nausėda: prezidentūra pasirengusi inicijuoti mokesčių pakeitimus nukentėjusiam verslui
BNS
BNS foto
G. Nausėda.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad yra pasiruošęs inicijuoti mokesčių pakeitimus nuo Kinijos nukentėjusiam verslui, o su politinėmis partijomis siūlo pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl strateginių užsienio politikos krypčių.

Taip šalies vadovas kalbėjo trečiadienį po susitikimo prezidentūroje, kur už ekonominę diplomatiją, ekonomikos ir finansų politiką atsakingi Ministrų kabineto nariai, Seimo komitetų, parlamentinių partijų, Lietuvos banko, verslo atstovai diskutavo apie šalies ekonomikos atsparumą, Kinijai paskelbus neoficialias sankcijas.

„Kalbėjome apie mokestinės politikos pokyčius kurie padėtų verslui susiklosčiusioje padėtyje: galimas pelno mokesčio sistemos pataisas. Prezidentūra jeigu reikės pasirengusi inicijuoti tokius sprendimus“, – žurnalistams sakė prezidentas.

„Kalbėjome ir apie apyvartinių lėšų papildymo galimybes, ES gaivinimo fondo paskolinės dalies geresnį panaudojimą mūsų verslo interesams įgyvendinti“, – pridūrė jis.

Šalies vadovo teigimu, šiandien reikia „išmokti pamokas iš visos šitos istorijos“.

„Ateityje labai tikiuosi, kad kartu su partijų atstovais pavyks pasiekti nacionalinį partijų susitarimą strateginėmis užsienio politikos kryptimis“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Tai padarys Lietuvos politiką labiau prognozuojama, skaidria, leis labiau apsaugoti nuo neprognozuojamų pokyčių arba atskirų sprendimų, kurie gerokai sujaukia situaciją“, – teigė jis.

Prezidentas taip pat paragino Vyriausybę labiau įsitraukti bendraujant tiek su sąjungininkais ir partneriais bei empatiškesnio požiūrio į šalies verslą.

„Kartais atrodo, kad būtent empatijos verslui, darbo vietų kūrimui, pajamų didinimui mes pristingame“, – sakė G. Nausėda.

„Leidžiamės į labai aukštas materijas, pakylame labai aukštai į dangų nematydami ant ko stovime, o mūsų ekonomikos pagrindas pirmiausia yra mūsų verslininkai, investuotojai ir jų interesus, jų balsus turime girdėti gerokai labiau negu tai pavykdavo iki šiol“, – tvirtino šalies vadovas.

Kinija pastaruoju metu reiškė protestus dėl Lietuvos plėtojamų ryšių su Taivanu, šios salos atstovybės atidarymo Vilniuje.

Kinija rudenį sustabdė krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas, be to, ji išbraukė Lietuvą iš muitinės sistemų, todėl lietuviški kroviniai negali patekti į šalį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 01 19 14:03
Spausdinti