Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 16 d.


PIRKINYS
G. Žiemelio įmonė perka „Siemens“, „Cido“ arenas bei „Tiketą“
BNS
Fotobankas
„Siemens“ arena.

Aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ akcininkas ir valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis perka Vilniaus „Siemens“ ir Panevėžio „Cido“ arenas valdančias įmones bei bilietų platinimo bendrovę „Tiketa“.

„Avia Solutions Group“ BNS patvirtino, kad G. Žiemelio kontroliuojama bendrovė „DG21“, investuojanti į ilgalaikius nekilnojamojo turto projektus, pasirašė sutartį dėl „Siemens“ areną valdančios įmonės „Universali arena“ ir dar trijų grupės įmonių įsigijimo.

„Sandoris bus užbaigtas sulaukus Konkurencijos tarybos leidimo“, – BNS komentavo „DG21“. Daugiau informacijos įmonė kol kas neskelbia, BNS sakė jos komunikacijos vadovė Vilma Vaitiekūnaitė.

Vienas „Universalios arenos“ akcininkų Arūnas Mačiuitis BNS sakė, kad sandoris taip pat apima Panevėžio „Cido“ areną, bilietų platinimo įmonę „Tiketa“ ir renginių organizatorę „SEVEN Live“. Pasak jo, parduodami 100 proc. visų įmonių akcijų paketai. 

„Nuo detalesnių komentarų susilaikysiu, manau, pakankamai informacijos pateikta. Apie priežastis, kodėl, kada ir kaip, mes tiesiog nekomentuosime“, – sakė A. Mačiuitis. 

Anot jo, sandorio suma neatskleidžiama šalių susitarimu, pirkimo-pardavimo sutartis pasirašyta „prieš keletą dienų“. BNS žiniomis, ji pasirašyta rugsėjo 30 dieną.   

Parduodamas keturias įmones lygiomis dalimis valdo A. Mačiuitis, Remigijus Lapinskas (Lietuvos žaliųjų partijos sąrašo lyderis Seimo rinkimuose) bei Rimantas Bukauskas. Simbolinę 0,01 proc. „Universalios arenos“ akcijų dalį valdo Vilniaus savivaldybė, rodo Registrų centro duomenys.

A. Mačiuitis, R. Lapinskas ir R. Bukauskas 2010 metais pasitraukė iš koncerno „Icor“ akcininkų, savo  akcijas perleidę mainais už „Universalią areną“, „Panevėžio areną“ ir „Tiketą“. 

Koncerno „Icor“ akcininkais liko Andrius Janukonis, Gintautas Jaugielavičius, Darius Leščinskas ir Linas Samuolis, įmonę valdę lygiomis dalimis.

Apie sandorį pirmas pranešė portalas 15min.lt. Jo šaltinių teigimu, G. Žiemelio pirkinys susijęs su jo  ambicijomis Vilniuje valdyti krepšinio komandą.

G. Žiemelis 2019 metų pradžioje kalbėjo, kad jo tikslas yra įsigyti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komandą, todėl jis dairytųsi į pigiausius NBA klubus, pavyzdžiui, Naujojo Orleano „Pelicans“.

„AviaAM Leasing“ valdoma bendrovė „DG21“ Vilniuje, Dariaus ir Girėno gatvėje, netoli Vilniaus oro uosto valdo viešbutį „Loop Hotel“.

Pernai skelbta, kad į viešbučių plėtrą Lietuvoje ir Latvijoje įmonė ketina investuoti 20 mln. eurų ir 2021 metais atidaryti „Loop Hotel“ viešbutį Rygoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 12 16:45
Spausdinti