Meniu
Prenumerata

trečiadienis, spalio 5 d.


RUSIJOS INVESTICINIS FONDAS
Į Alytaus „Snaigę“ investavo V. Putino aplinkos žmonės
BNS
BNS

Į Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdomą vienintelę Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovę „Snaigė“ investavo ir Rusijos investicinis fondas, sukurtas oligarchų Viktoro Vekselbergo ir Aleksandro Mamuto pinigais, ketvirtadienį pranešė LRT.

LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad „Snaigę“ per Kiprą valdantis „Russian Retail Growth Fund“ yra susijęs su oligarchais A. Mamutu ir V. Vekselbergu, kurie priskiriami Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkai, V. Vekselbergui nuo 2018 metų taikomos tarptautinės sankcijos dėl paramos Kremliaus režimui.

Turimi duomenys taip pat rodo, kad Rusijos akcininkai, „Snaigę“ įsigiję prieš dešimtmetį, ją naudojo kaip paskolų banką. Skolinti Rusijos verslams buvo akcijų pirkimo sandorio dalis, o iš Rusijos akcininkams paskolintų daugiau nei 11 mln. eurų, „Snaigė“ atgavo tik 2 mln. eurų.

Šiuo metu „Snaigė“ siekia restruktūrizuotis, bendrovės pajamos 2021 metais augo 14,4 proc. iki 32,9 mln. eurų, įmonė patyrė 2 mln. eurų nuostolių (2020 metais – 256 tūkst. eurų grynojo pelno).

Pagrindinė „Snaigės“ akcijų valdytoja yra Kipre registruota bendrovė „Sekenora Holdings“, kurią netiesiogiai kontroliuoja „Polair“.

2022 08 18 10:04
Spausdinti