Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 15 d.


INVESTICIJOS
INVEGOS įmonių grupė 2023 m. pirmąjį ketvirtį į Lietuvos ekonomiką investavo 127 mln. eurų
ELTA
Freepik

INVEGOS įmonių grupės finansavimo apimtys į įvairius ūkio sektorius per pirmąjį 2023 m. ketvirtį siekė beveik 127 mln. eurų. O investuotos valstybės lėšos pritraukė daugiau nei 70 mln. eurų privačių investicijų, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

„Pirmojo ketvirčio pabaigoje bendras INVEGOS įmonių grupės investicijų bei garantinių įsipareigojimų portfelis sudarė beveik 1,5 mlrd. eurų. Lyginant su 2022 m. pabaiga, portfelis yra sumažėjęs 10 mln. eurų, nes pirmąjį 2023 m. ketvirtį grąžintų investicijų buvo kiek daugiau nei naujų. Tačiau įvertinus 2023 m. pirmojo ketvirčio INVEGOS įmonių grupės suteikto finansavimo apimtis, matome, kad metinis investicijų planas jau įvykdytas 34 proc.“, – ketvirčio rezultatus pristato INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Kaip nurodoma pranešime, aktyviausiai šių metų pradžioje buvo naudojamasi portfelinėmis garantijomis, kurias teikia INVEGA, – iš viso jų suteikta už 33,5 mln. eurų. Tuo metu individualiomis garantijomis aktyviausiai naudojosi žemės ūkio sektoriaus klientai – iš suteiktų 22,3 mln. eurų garantijų, ŽŪPGF suteikė garantijų už 14,1 mln. eurų, o INVEGA – likusius 8,2 mln. eurų.

Didelis susidomėjimas išliko ir paskolomis, teikiamomis per finansų tarpininkus. Iš viso pasirašytos 743 sutartys už 31,32 mln. eurų. Tiesiogiai, o ne per finansų tarpininkus, paskolas šį ketvirtį aktyviausiai teikė VIPA – iš visų paskolintų 21,9 mln. eurų, ji suteikė paskolų už 16,2 mln. eurų, o tuo tarpu INVEGA – 5,7 mln. eurų.

Įmonė nurodo, kad aktyviai buvo naudojamasi ir įvairiomis kompensacijų priemonėmis. Skaičiuojama, kad INVEGOS įmonių grupė iš viso skyrė kompensacijų už daugiau kaip 15 mln. eurų. Ir kaip teigia INVEGOS vadovas, nors metų pradžioje buvo pakeistos INVEGOS dalinio palūkanų kompensavimo sąlygos, pagal kurias nuo šiol kompensuojama 50 proc. sumokėtų palūkanų už paskolas ar finansinės nuomos (lizingo) sandorius, verslas vis tiek aktyviai naudojasi šia galimybe.

Verslas pirmąjį ketvirtį ir toliau sėkmingai naudojosi alternatyviais finansavimo šaltiniais – per įvairias rizikos kapitalo priemones šį ketvirtį daugiau kaip 24 verslus pasiekė beveik 3,1 mln. eurų.

Kaip pasakoja K. Motiejūnas, INVEGOS įmonių grupė jau yra nusimačiusi ir artimiausius veiklos planus įvairiose ekonomikos srityse. Šiuo metu rengiamų finansinių priemonių vertė sudaro 2,8 mlrd. eurų, neįskaitant papildomai pritraukiamų privačių investicijų.

2023 05 09 14:11
Spausdinti