Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


DARBO RINKA
INVL Investicijų valdymo padalinio vadovas: nepaisant iššūkių, Lietuvoje yra puiki darbo rinkos situacija
ELTA
Marius Morkevičius/ELTA
V. Rūkas.

INVL Investicijų valdymo padalinio vadovas Vaidotas Rūkas tvirtina, kad nepaisant įvairių krizių, Lietuvos darbo rinkos situacija yra puiki. Pasak jo, dirbančiųjų skaičius šalyje augo.

„Lietuvoje yra puiki darbo rinkos situacija, darbuotojų skaičius auga, jis yra didesnis negu praėjusiais metais. Įspūdingas pasiekimas, kad nepaisant Rusijos karo Ukrainoje, prieš pusantrų metų prasidėjo griuvę santykiai su Kinija, tai nei vienas iš šių rodiklių nesustabdė Lietuvos darbo rinkos ir dirbančiųjų skaičius didėjo“, – penktadienį susitikime su žurnalistais teigė V. Rūkas.

Jis tikino, kad nedarbo lygis yra labai žemas ir visoje euro zonoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijoje, todėl nieko keisto, jog žmonės nesijaučia blogai dėl didelės infliacijos.

„Nedarbo lygis tiek euro zonoje, tiek JAV yra žemas arba net rekordiškai žemas. Tad nieko keisto, kad žmonės jaučiasi pakankamai neblogai, net ir esant didelei infliacijai. Tuo tarpu pramonė, kuri yra greitesnė pajusti sustojimus, šiek tiek buksuoja“, – tvirtino INVL Investicijų valdymo padalinio vadovas.

ELTA primena, kad Valstybės duomenų agentūros duomenimis, nedarbo lygis 2023 m. pirmąjį ketvirtį sudarė 7,7 proc. ir, palyginti su 2022 m. ketvirtuoju ketvirčiu, padidėjo 1,3 proc. punkto, o palyginti su 2022 m. pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 1,4 proc. punkto.

Tuo tarpu 2023 m. balandį apskaičiuota vidutinė metinė infliacija šalyje sudarė 19,2 proc.

2023 05 26 13:59
Spausdinti