Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 23 d.


IQ FORUMAS
„IQ forumas“ keliauja į Šiaulius: koks vaidmuo dirbtiniam intelektui teks versle ir pramonėje?
IQ

Ketvirtadienį Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir IQ žurnalas kviečia į Dirbtinio intelekto priešpiečius Šiauliuose, kuriuose politikos ir verslo atstovai diskutuos apie dirbtinio intelekto vaidmenį versle ir pramonėje.

Renginio metu Europos Parlamento (EP) narys Petras Auštrevičius („Atnaujinkime Europą“) pristatys EP priimtą dirbtinio intelekto (DI) aktą. Bendrovės „WHY AI“ analitikas Rokas Stankevičius supažindins su DI teikiama praktine nauda verslui ir pateiks Lietuvos įmonių sėkmės pavyzdžių. Šiaulių bendrovės „Nord Robotics“ direktorius Andrius Grudžinskas savo pranešime supažindins su DI panaudojimo galimybėmis pramonės sektoriuje. Pristatymus apibendrinis diskusija, kurioje prie pranešėjų prisijungs Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis.

„Dirbtinio intelekto aktas yra vienas iš svarbiausių šios kadencijos Europos Parlamento priimtų teisės aktų. Juo siekiama apsaugoti pagrindines žmogaus teises, demokratiją, teisinę valstybę ir aplinkos tvarumą nuo didelės rizikos dirbtinio intelekto sistemų, kartu skatinant inovacijas ir užtikrinant Europos lyderystę šioje srityje. Tai yra įrodymas, kad Europos Parlamentas gali sėkmingai išpildyti europiečių lūkesčius. Tai jis pasirengęs daryti ir toliau kitoje kadencijoje, po Europos Parlamento rinkimų 2024 m. birželio 9 d.“, – teigia Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė.

„Dirbtinis intelektas tapo šių dienų burtažodžiu. Jis atrodo ir panacėja verslo efektyvumui didinti, ir baubas, grasinantis atimti darbo vietas. Nuo švietimo iki karo pramonės, nuo medicinos iki finansų sektoriaus. Kur bepažvelgtume, visose srityse ieškoma būdų pasitelkti DI. Tai – naujas reiškinys, todėl natūralu, kad baimių ir klausimų yra daugiau nei atsakymų. Šiuose priešpiečiuose Šiauliuose ir pamėginsime į kai kuriuos jų atsakyti“,– apie forumo tikslus kalbėjo žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius.

Renginys nemokamas, bet privaloma registracija.

Jį IQ organizuoja kartu su Europos Parlamento biuru Lietuvoje, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Registracija ir daugiau informacijos „IQ forumo“ puslapyje.

2024 04 15 17:37
Spausdinti