Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 30 d.


ELEKTRONINĖ PREKYBA
Karantino užspausti prekybininkai metėsi į elektroninę erdvę
BNS
Pixabay

Nuo karantino pradžios kovo viduryje Lietuvoje įsteigta 80 naujų internetinių parduotuvių, skelbia verslumo skatinimo agentūra „Versli Lietuva“.

Anot jos vadovės Dainos Kleponės, „Verslios Lietuvos“ platformoje „Internete karantino nėra“ šiuo metu iš viso yra 830 elektroninių parduotuvių. Didelė dalis jų prekiauja apranga, maisto produktais ir baldais.

„Sulaukėme nemažai klausimų iš verslo, norinčio steigti naujas elektronines parduotuves, ir dabar turime apie 50 įvykusių konsultacijų, apie 80 parduotuvių įsisteigė karantino metu“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė D. Kleponė.

„Daugiausia įsisteigė maisto įmonės, netgi tokios, kurios 27 metus prekiavo mėsos produktais, karantino metu pradėjo prekiauti internetu“, – pridūrė ji.

Pasak jos, nemaža dalis paslaugų verslo taip pat ieško būdų, kaip perkelti savo paslaugas į internetinę erdvę.

„Verslios Lietuvos“ teigimu, apie 50 proc. e. parduotuvių yra iš Vilniaus, 19 proc. – iš Kauno, 6 proc. – iš Klaipėdos, o likusios įsisteigusios regionuose.

„Regionuose struktūra išlieka panaši – naujos besikuriančios parduotuvės yra maisto parduotuvės. Taip pat kuriasi naujos paslaugos – maisto pristatymo paslaugos, bendros platformos, vienijančios keletą prekybininkų. Mes stebime, kad atsiranda naujų verslo modelių, kurių iki šiol nebuvo“, – sakė D. Kleponė.

Anot jos, dažniausiai klausiama, kaip įkurti parduotuvę, kokią kainodarą taikyti ir kaip užsiimti skaitmenine rinkodara.

„Nemažai verslų galvoja, kad tai yra brangu ir sudėtinga. Mes net įdėjome tokią instrukciją, kaip pačiam sukurti savo elektroninę parduotuvę, ir tai galima padaryti labai greitai, per tris dienas“, – pabrėžė D. Kleponė.

Iniciatyva „Internete karantino nėra“ siūlo padėti verslui perkelti veiklą į internetinę erdvę, ji kviečia registruotis mentorius, kurie padėtų verslui skaitmenizuotis ir konsultuotų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 08 12:01
Spausdinti