Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 24 d.


UKRAINIEČIAI
Kas trečias ukrainietis Lietuvoje jau turi darbą
BNS
BNS Foto

Lietuvoje darbą jau rado daugiau kaip 7,6 tūkst. nuo karo Ukrainoje pabėgusių žmonių. Tai sudaro trečdalį į Lietuvą atvykusių darbingo amžiaus ukrainiečių, skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Dirbantys ukrainiečiai Lietuvai jau sumokėjo daugiau kaip 3 mln. eurų mokesčių, o vien balandį – beveik 2 mln. eurų.

„Jau kas trečias į mūsų šalį atvykęs darbingo amžiaus ukrainietis surado darbą. Dirbantys ukrainiečiai mūsų šaliai jau sumokėjo per 3 mln. eurų mokesčių. Dėkoju darbdaviams, kurie įdarbina į mūsų šalį atvykusius ukrainiečius, ir kviečiu toliau registruoti laisvas darbo vietas Užimtumo tarnyboje“, – pranešime sakė ministrė Monika Navickienė.

„Labai dažnu atveju matome, kad apgyvendinimas pagal vietas, kur yra ir darbo vietos, ir ugdymo įstaigos pasiteisino“, – prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė M. Navickienė.

Į Lietuvą jau yra atvykę daugiau kaip 50 tūkst. pabėgėlių, iš jų apie 28 tūkst. yra darbingo amžiaus.

Didžioji dauguma ukrainiečių dirba vidutinės, kas dešimtas – aukštos kvalifikacijos darbą. Didžioji dalis darbdavių ukrainiečius įdarbina neterminuotai.

Pasak pranešimo, daugiausia ukrainiečių įsidarbino pagalbiniais darbininkais, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojais, prekių krovėjais, pakuotojais, pardavėjais. Tarp kvalifikuotą darbą dirbančiųjų daugiausia yra kepėjų, konditerių, siuvėjų, virėjų ir mokytojų, ikimokyklinio ugdymo padėjėjų. Yra įsidarbinusių ir slaugytojo padėjėjais, vadybininkais, anglų, rusų kalbų, matematikos mokytojais, inžinieriais, architektais.

Jų atlyginimai svyruoja nuo minimalaus iki beveik 2 tūkst. eurų per mėnesį. Vidutiniškai Lietuvoje dirbantis ukrainietis uždirba apie 900 eurų „ant popieriaus“.

Ukrainiečiai dirba 58-iose šalies savivaldybėse iš 60-ies. Daugiausia įsidarbinusiųjų yra Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei Vilniaus rajono savivaldybėse. Daugėja įsidarbinančių Druskininkų, Palangos, Elektrėnų, Alytaus, Trakų, Kretingos savivaldybėse.

Užimtumo tarnyboje šiuo metu yra užsiregistravę per 8,7 tūkst. darbo ieškantys Ukrainos gyventojai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 04 13:19
Spausdinti