Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 30 d.


Kaunas žada pasistatyti aukščiausios kategorijos stadioną  
BNS

Kauno savivaldybė ruošiasi S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos darbams nekreipdama dėmesio į numanomas projekto finansavimo problemas. Pradedama ieškoti rangovo, jau šiemet tikimasi pradėti ir rekonstrukciją.

„Šiandien turime parengtą techninį projektą ir sprendimą, pradedame viešųjų pirkimų konkursą. (...) Po rekonstrukcijos tai bus visiškai naujas stadionas: tai bus geriausias Lietuvoje, aukščiausios, ketvirtosios kategorijos stadionas“, – šiandien spaudos konfencijoje sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Pasak mero, po rekonstrukcijos stadionas bus tinkamas didžiausiems pasaulio sporto renginiams bei koncertams.
Pasak mero, po rekonstrukcijos stadionas bus tinkamas didžiausiems pasaulio sporto renginiams bei koncertams.
Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Gedimino Petrausko, didžiausi pokyčiai, kurie pakito tobulinant projektą – šildomos natūralios dangos, šiuolaikinio apšvietimo, atitinkančio visus reikalavimus, stogo virš visų tribūnų, automobilių stovėjimo aikštelės atsiradimas. Žymiai padidėjo ir vietų skaičius. Anksčiau skelbta, kad prieš 92 metus statytame stadione po rekonstrukcijos vietų skaičius padidės nuo 9,5 tūkst. iki 15 tūkst., o koncertų metu galės tilpti apie 30 tūkst. žmonių.
Griovimo darbus tikimasi pradėti jau kitų metų pradžioje, o rekonstrukciją baigti 2019 metų pradžioje arba viduryje. Dėl finansavimo – klaustukai Tiesa, dėl visų naujų sprendinių projektas pabrango dvigubai – nuo 12 iki 25 mln. eurų. 5 mln. eurų gauti iš Europos Sąjungos fondų, o likusias išlaidas savivaldybė tikisi su Vyriausybe pasidalinti pusiau: po 10 mln. eurų. Projektui paramos tikėtasi sulaukti iš Vyriausybės, tačiau laikantis principo iš Valstybės investicijų programos nefinansuoti naujai pradedamų projektų, jam šiemet pinigų neskirta. Nepaisant to, savivaldybė žada rekonstrukciją pradėti savarankiškai, o finansavimo jam tikisi kitais metais.
Savivaldybė žada rekonstrukciją pradėti savarankiškai, o finansavimo jam tikisi kitais metais.
Šio projekto finansavimas Kaunui buvo paskirtas 2016 metais, bet tuomet nespėjus laiku baigti viešųjų pirkimų procedūrų, jį norėta perkelti į šiuos metus. Tačiau, pasikeitus Vyriausybės sudėčiai ir peržiūrėjus lėšų skyrimo tvarką, finansavimas nebeskirtas. Pasak Kūno kultūros ir sporto departamento, besirūpinančio Vyriausybės investicijų projektais, direktoriaus Edžio Urbanavičiaus, kol kas nėra aišku, ar projektas kitais metais galėtų tikėtis paramos. „Iki rudens pirminiai investicijų programos projektai yra šių metų lygmenyje – laikomasi drausmės, kad kitais metais turėtų būti finansuojama ir baigiama kuo daugiau šiuo metu vystomų projektų“, – sakė jis. Be to, pagal esamus planus, pasak jo, kitais metais 3 mln. eurų gali mažėti Vyriausybės investicinių projektų biudžetas. S.Dariaus ir S.Girėno stadionas pastatytas 1936 metais, 1969–1979 metais jis rekonstruotas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 18 15:13
Spausdinti