Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


INVESTICIJOS
Kauno trejų metų plane vyrauja projektai, susiję su sportu
BNS
Fotobankas

 Kauno taryba šią savaitę patvirtino miesto trejų metų strateginį veiklos planą.

„Pagrindiniai projektai, jeigu žiūrint pagal biudžeto dydį, yra mūsų ledo arenos statyba, sėkmingai užbaigti Ąžuolyno, S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei halės kompleksą – tai keturi projektai vienoje vietoje, kurių bendra vertė apie 20 mln. eurų. Na, ir Nemuno salos vystymas tiek su pačiu parku, tiek su Mokslo sala“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.

Stadiono rekonstrukcijai šiais ir kitais metais atitinkamai numatyta 9,2 ir 17,3 mln. eurų, dar apie 8 mln. eurų planuojama skirti aplinkai prie S. Dariaus ir S. Girėno sveikatingumo komplekso tvarkyti.

„Žalgirio“ arenai rekonstruoti 2022 metais planuojama skirti 15 mln. eurų – čia turėtų būti įrengtas baseinas. Anksčiau skelbta, jog visa jo vertė gali siekti 30 mln. eurų, dalį lėšų tikimasi gauti iš valstybės ir Europos Sąjungos.

Sieks užbaigti pradėtus projektus

Trejų metų plane minimas ir daugiau mieste jau pradėtų projektų, kuriuos planuojama užbaigti. Šiemet planuojama pabaigti miestą ir rajoną jungiančių turizmo trasų ir maršrutų struktūros projektą, tęsti vadinamojo Soboro – Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios bei kino teatro „Romuva“ rekonstrukciją – pastariesiems dviems projektams bus skiriama atitinkamai 868 tūkst. ir 431 tūkst. eurų.

2,8 mln. dvejus metus žadama skirti Dainų slėnio rekonstrukcijai, Kauno rotušei – per 2,7 mln. eurų.

Savivaldybė žada taip pat imtis tvarkyti Miesto sodo skverą ir jo prieigas – per dvejus metus tam numatyta 3,5 mln. eurų, Ąžuolyno parką – tam suplanuoti 6 mln. eurų, Nemuno ir Neries santakos parką, pastatyti naują pėsčiųjų tiltą, sujungsiantį Nemuno salą su abiem upės krantais.

Apie 4 mln. eurų per trejus metus planuojama skirti sveikatingumo ir kultūros komplekso Nemuno saloje vystymui.

Taip pat tikimasi galų gale pastatyti daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę K. Donelaičio gatvėje – ji suplanuota dar 2015 metais, tačiau nebuvo įgyvendinta dėl galiojančių statybos reikalavimų. Per trejus metus ji atsieis apie 5 mln. eurų.

Šiemet savivaldybė planuoja grąžinti 26,4 mln. eurų skolų, 2021 ir 2022 metais atitinkamai – po 5,2 ir 7 mln. eurų skolų.

Aleksote – parkas inovatyviam verslui

Kaip vieną svarbiausių artimiausių trejų metų darbų savivaldybė įvardija Aleksoto inovacijų pramonės parko kūrimą, jam pritaikant buvusios Aviacijos gamyklos teritoriją. 

„Tą teritoriją planuojama išvystyti taip, kad verslui, konkrečiai užsienio investicijoms, būtų patrauklu ten ateiti ir greitai įsijungti. Iš esmės ta teritorija bus apraizgyta komunikacijomis, paprastai reikalingomis investuotojams: kelių tinklu ir buvusios sraigtasparnių dirbtuvės, angaras, bus rekonstruotas ir pritaikytas įsikelti verslui“, – sakė T. Metelionis.

Šio parko idėja – sukurti patrauklią teritoriją, kurioje investuotojai, atitinkantys keliamus kriterijus, galėtų greitai ir patogiai pradėti plėtoti savo veiklą.

Šiuo metu savivaldybė yra pradėjusi gatvių ir reikiamų komunikacijų įrengimą teritorijoje. Taip pat planuojama atlikti ten angaro rekonstrukciją, tam per trejus metus numatyti 6 mln. eurų.

„Angaras būtų skirtas tiems investuotojams, kurie nenori statyti, o nori rytoj pradėti vežti įrengimus ir pradėti kažkokią inovatyvių technologijų, prototipų, tyrimų, veiklą“, – sakė savivaldybės atstovas.

Jis žada, kad šioje netoli miesto centro esančioje teritorijoje „rūkstančių kaminų“ nebus: čia bus galima tik netarši ar mažai tarši gamyba.

Čia kursis bendrovės, kuriančios arba savo veikloje naudojančios inovatyvias technologijas.

„Paprastai tariant, siuvykla įsikelti negalėtų, bet jeigu ta siuvykla naudotų nanotechnologijas ir siūtų kostiumus astronautams, jau galėtų“, – sakė T. Metelionis.

Pasak T. Metelionio, kol nėra numatytos konkrečios sąlygos čia įsikursiančioms bendrovėms, nėra ir aiškių susitarimų su galimais investuotojais, tačiau apie galimybę čia perkelti savo naujų technologijų kūrimo padalinius kalbamasi su Laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančiais investuotojais, tokiais kaip „Continental“ ir „Hollister“.

Statys naują vaikų darželį

Savivaldybė planuoja šiemet pradėti naujo vaikų darželio statybas Šilainių mikrorajone: jis suplanuotas Kuršių gatvėje ir per šiuos ir ateinančius metus kainuoti apie 3,5 mln. eurų.

Taip pat turėtų būti rekonstruota miesto centre esanti Maironio gimnazija, prie jos statoma sporto salė.

Taip pat žadama renovuoti nakvynės namus, o Lampėdžių gatvėje esantį bendrabutį pritaikyti savarankiško gyvenimo namų ir savivaldybės būsto poreikiams – tam per trejus metus bus skirta 2,7 mln. eurų.

Savivaldybė teigia, jog daug dėmesio planuojama skirti naujos ledo arenos statybai, irklavimo ir plaukimo mokyklų rekonstrukcijai: baseinui Šilainiuose bus skirta per 3 mln. eurų, Lampėdžiuose statomai irklavimo bazei – jai šiemet bus skirta 1,7 mln. eurų.

Apie 3 mln. eurų savivaldybė per trejus metus planuoja skirti Kauno marių įlankos uosto ir sporto bazės įrengimui.

Beveik 5 mln. eurų per trejus metus numatyti naujo pastato prie Kauno klinikinės ligoninės Šilainiuose statyboms. Čia turėtų išsikelti šiuo metu miesto centre veikiantys ligoninės skyriai.

2020 02 09 13:12
Spausdinti