Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


Ketvirtadaliu sumenkęs Venesuelos naftos eksportas sukėlė abejonių
BNS
(Reuters nuotr.).

Pagrindinio Venesuelos pajamų šaltinio – naftos eksporto – rodikliai nedžiugina. Iš politinio chaoso neišbrendanti Pietų Amerikos valstybė gali nesugebėti grąžinti artimiausių savo skolų.

Pirmąją rugpjūčio pusę Venesuelos naftos eksportas sumažėjo 24 proc. ir, smukus pajamoms iš šio šaltinio, rinkose imta dar labiau nuogąstauti, kad šalies vyriausybė ir valstybinė korporacija „Petroleos de Venezuela“ nesugebės grąžinti 3,53 mlrd. JAV dolerių savo kreditoriams. Skolos grąžinimo terminai numatyti spalį ir lapkritį. Rugpjūčio 1–15 dienomis tanklaiviai iš Venesuelos išgabendavo po vidutiniškai 1,27 mln. barelių per dieną, tuo tarpu tuo pat laikotarpiu pernai vidutinis kiekis sudarė 1,68 mln. barelių per dieną, apskaičiavo agentūra „Bloomberg“, remdamasi laivų sekimo sistemų duomenimis ir JAV muitinės tarnybos rodikliais.
Maždaug 95 proc. savo pajamų iš eksporto Venesuela gauna užsienyje parduodama savo naftą.
Maždaug 95 proc. savo pajamų iš eksporto Venesuela gauna užsienyje parduodama savo naftą. Šalies naftos atsargos yra didžiausios pasaulyje (viršija 300 mlrd. barelių), tačiau pagal naftos gavybą ir eksportą ji gerokai atsilieka nuo kitų OPEC narių. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 22 20:14
Spausdinti