Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 26 d.


KARJERA
Klaipėdos uosto vadovo konkursą laimėjo A. Latakas
BNS

Klaipėdos jūrų uosto vadovo konkursą laimėjo buvęs koncerno „Achemos grupė“ valdomos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco“) gamybos direktorius Algis Latakas, uoste išdirbęs beveik du dešimtmečius.

Tai BNS patvirtino pats A. Latakas. 

Verslo konsultavimo bendrovėje „Averditum“ šiuo metu dirbantis A. Latakas nurungė 12 kitų pretendentų, įskaitant ir laikiną uosto vadovą, jo infrastruktūros direktorių Vidmantą Paukštę. 

Susisiekimo ministerija kol kas nepranešė apie laimėtoją ir tai žada padaryti vėliau trečiadienį.    

Į uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas A. Latakas turėtų būti paskirtas po to, kai jo kandidatūrą patikrins teisėsauga. 

A. Latakas kartu su buvusiu uosto vadovu Arvydu Vaitkumi dalyvavo viename valstiečių sąraše prieš metus vykusiuose rinkimuose į Klaipėdos miesto tarybą, tačiau A. Latakas nebuvo išrinktas. Jis BNS praėjusią savaitę teigė nesantis A. Vaitkaus draugas, tačiau jie pažįstami, jis taip pat sakė nesantis valstiečių partijos narys.   

Pernai kovą A. Vaitkus buvo atleistas, tuomečiam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui suabejojus, ar su valstiečiais kandidatavęs uosto direktorius liktų nešališkas įmonių, parėmusių jį per savivaldos ir Klaipėdos mero rinkimus, atžvilgiu.

Valstiečių rinkimų kampanijai pernai 44 tūkst. eurų paaukojo Birių krovinių terminalo akcininkas Igoris Udovickis ir jo sutuoktinė, po 8,8 tūkst. eurų – šio terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas bei „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Pastarieji su valstiečių sąrašu taip pat išrinkti į Klaipėdos miesto tarybą.  

A. Latakas prieš savaitę BNS sakė turintis uosto vadovui būtinos patirties, nes jame dirbo apie 18 metų.

„Visi tie darbai uoste, ko gero, yra žinomi, per tiek metų perėjau daug pareigybių – nuo terminalo viršininko, skyriaus viršininko, su uostu visi klausimai daugmaž aiškūs: kas ten vyksta, kas ten važiuoja, kas kraunama, kodėl – visi tie dalykai aiškūs“, – BNS sakė „Averditum“ dirbantis A. Latakas. 

Vienintelis „Averditum“ akcininkas ir vadovas yra buvęs „Achemos grupės“ prezidentas ir ilgametis  viceprezidentas Arūnas Laurinaitis. Jis 2011 metų spalį buvo paskirtas, bet 2013 metų sausį atleistas iš koncerno vadovo posto, kurį užėmė iš karto po pagrindinio akcininko Bronislovo Lubio mirties. 

„Achemos grupė“ valdo didžiausią uosto krovos bendrovę „Klasco“, iš kurios prieš kelerius metus A. Latakas, BNS žiniomis, buvo atleistas.     

Nuolatinio vadovo uostas neturi jau metus, kai pernai kovo pabaigoje buvo atleistas A. Vaitkus.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), o vėliau ir teismas nutarė, kad A. Vaitkus pažeidė tarnybinę etiką. Teismo teigimu, uosto verslininkų, jį parėmusių per miesto tarybos ir mero rinkimus, valdomos įmonės užima reikšmingą uosto krovos dalį, o pats A. Vaitkus turėjo priimti su jomis susijusius sprendimus.

Pastarasis tikino, kad buvo atleistas dėl politinių motyvų, bet jo skundai teismams buvo atmesti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 08 08:43
Spausdinti