Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 23 d.


INFLIACIJA
L. Mociūnaitė: metinė infliacija vienaženkle turėtų tapti jau birželį
ELTA
Unsplash

Valstybės duomenų agentūrai paskelbus, kad metinė infliacija balandį turėtų siekti 13,3 proc., Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnioji ekonomistė Laura Mociūnaitė sako, kad netrukus kainų augimas turėtų nukristi iki vienaženklio lygio.

„Remiantis išankstiniais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, balandžio mėn. Lietuvoje kainų lygis pakilo 0,2 proc. – mažiau nei vidutiniškai padidėdavo 2017–2019 m. balandžio mėnesiais (0,9 proc.), t. y. tuo laikotarpiu, kai nebuvo ekonomikos raidos iššūkių dėl karo ar pandemijos.

Metinė infliacija Lietuvoje mažėja septintą mėnesį iš eilės ir balandžio mėn. sudarė 13,3 proc. (pikas pasiektas 2022 m. rugsėjo mėn. – 22,5 proc.)“, – komentare pastebėjo L. Mociūnaitė.

Ji dėstė, kad sumažėjus energijos išteklių, maisto žaliavų ir krovinių gabenimo jūriniais konteineriais kainoms, spaudimas infliacijai slopsta.

„Tą rodo ir kiti duomenys. Pavyzdžiui, apdirbamosios gamybos produkcijos, išskyrus rafinuotus naftos produktus, metinis gamintojų kainų augimas vidaus rinkoje, palyginti su piku, pasiektu praėjusių metų liepos mėn., sumažėjo beveik tris kartus ir šių metų kovo mėn. sudarė 12,3 proc.

Mažėja ir importuotų prekių metinis kainų augimas. Atsižvelgiant į tai, numatoma, kad metinė infliacija ir toliau mažės – vienaženklė ji turėtų tapti jau šių metų birželio mėn.

Tikėtina, kad birželio mėn. darbo užmokesčio augimas jau viršys infliaciją ir gyventojų perkamoji galia pradės didėti“, – apibendrino ekonomistė.

2023 04 26 10:09
Spausdinti